Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek is inkább pusztító...

Szerintetek is inkább pusztító, semmint építő a Középsuli sorozat?

Figyelt kérdés
Párszor belenéztem mit szeretnek rajta annyira. Nagyjából végig a lányok melleit és fenekét mutatják totálban. A nem tanulás menőnek mutatják és állandóan verik a nézőkbe a mértéktelen fogyasztást. A tanárok visszamaradottak és taszítóak, főleg a testnevelés tanár. Semmi cselekmény nincs, hangmérnöki munka nullával egyenlő. Értem én, hogy ez nem a Natgeo, de ha már ilyen nagy influencerekként a nézői bázisuk, minimum felelősség azért elvárható. Ha nem azt éreztem, hogy halnak meg az agysejtjeim, akkor meg nagyon cringeltem. Ti mit gondoltok? Ha látnátok, hogy ilyet néz a gyereketek, hagynátok neki?

2018. júl. 31. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyit mondok...

Toxic....

Cancer....

2018. júl. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Erre van igény...
2018. aug. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem a Középsuli egy agyrohasztó hányadék, ocsmány szutyok. Már általános iskolában ezt nézik a gyerekek, ami nagyon szomorú szerintem, mivel sokaknak torzítja az életszemléletét, a hozzáállását az iskolához, a tudáshoz és az emberekhez. Sajna ez a mocsadék kiválóan népszerűsíti a fiatalok körében ezt az alpári viselkedést, és fel nem foghatom, mit szeret benne a korosztályom. Még általános iskolába jártam, amikor divatba jött ez a szenny, és sok osztálytársnőm csak erről volt képes beszélni. Szépen lassan elkezdték átvenni a "tanult viselkedésmintákat", és az addig viszonylag normálisnak, kedvesnek mondható lányokból aljas, kétszínű, ostoba libák lettek. Röhögtek, ha egyest kaptak, büszkék voltak a tudatlanságukra, verekedtek, részegeskedtek, tehát felvettek egyfajta p*csás attitűdöt, amit ez az agyatlan médiaförtelem is propagál.

Természetesen én sem voltam egy földre szállt angyal, de megtartottam a méltóságom, ha lehet ezt mondani, mielőtt valaki kijelentené, hogy rossz szándékból írom ezt róluk, s csak kritizálni akarom azt a tetves sületlenséget, amiért annyira odavannak manapság a kortársaim.

Mindenesetre, hogy azért mondjak valami pozitívat is róla, az alapötlet nincs baj, a megvalósítással már annál inkább. Bár a keserű igazság az, hogy valóban ez a színvonal a legtöbb gyűjtőiskolában, nem kéne terjeszteni az "igét". Egyébként én csak szánni tudom azokat, akiknek ez a kötelező szentmise, és úgy érzik, ennek a szennynek megfelelően kell viselkedniük, gondolom, céltalan és unalmas az életük, és így élik ki magukat, ami valljuk be, igencsak elkeserítő. Ha ezen értékrend szellemében nő fel valaki, akkor örökre búcsút vehet a jövőjétől és álmaitól, mert ilyen életfelfogással a gyártósorról is páros lábbal döngölik bele a tehénlepénybe, hogy észhez térjen. Szóval, ha erre járna véletlenül egy rajongó, annak üzenem, hogy sajnálom őt és a családját is, amiért egy újabb, haszontalan semmirekellővel szegényítették a bolygót.

15/L

2018. aug. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Nem ér meg annyit ez a sorozat, amennyit most leírtál.

Nekünk, intelligens embereknek örökre érthetetlen marad hogy ki képes ezt a sorozatot nézni, vagy hogy miért van erre egyáltalán igény.

2018. aug. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
72%

Nekem vegyes érzelmeim vannak a websorozattal kapcsolatban.


A fő céljuk, hogy bemutassák, milyen egy gimnáziumban az élet. 2011-ben éretsségiztem és visszagondolva a régi időkre, azt láttam, amit bemutatnak - a semmit. A gyerekek ugyanazt elbohóckodták, néha történt egy durva dolog, amin nagyon eltátottuk a szánkat, napokig beszéltünk róla... de nem mentek izgalmas cselekményszálak, amit érdemes lett volna megfilmesíteni.


A legtöbb epizódokra klikkelőnek pedig ez a baja főképp.


Ha egy sorozatot néz valaki, elvárja, hogy legyen benne történet.


Én tanár szerettem volna lenni, de ez nem jött össze - ettől függetlenül érdekelnek az iskolákkal kapcsolatos filmek. Így adtam egy esélyt neki. Mivel websorozatról van szó, nem tettem túl magasra a mércét.


A kezdetekben jónak találtam; volt több szálon valami, aminek a következő epizódokban meglett a következménye... ergo több történetet végig vittek epizódokon át... Habkönnyű, emészthető tartalom, vicces, az általános, olykor a mi életünkben is megjelenő karakterek (idegbeteg tesitanár, anyáskodó ofő, lúzer, stréber, osztály ásza, plázacica, stb). Mellette igyekeztek tudást csepegtetni a nézők fejébe.


Akkoriban azt mondtam rá, ez egy jó, szórakoztató sorozat kamaszoknak, illetve gimnáziumba készülőknek.


Ami nem tetszett, hogy bemutatták, Rozit mindenki szekálja, de nem próbáltak egy cselekményszálat belevinni, amivel megtanítanák, a különcöket segíteni kell - ezzel el tudták volna ültetni pár gyerek fejében, hogy sokkal jobb felkarolni valakit, mint pokollá tenni az életét.


Ami kiverte a biztosítékot, hogy Rozi és Bende kapcsolatánál lúzerválasztást tartottak.


De itt érvénybe lép az, amit a hozzászólásom elején írtam - egy valódi középsulit próbáltak bemutatni és abban se szorgoskodnak a "lúzerek" segítésén; ha pedig az elmegy vagy kivetkőzik a különcségéből, lesz más, akit a gyerekek kollektíven megvetnek. De fájlaltam, hogy a készítők nem használták ki azt, hogy vannak, akik felnéznek a karakterekre és ez által jóra taníthatták volna a fiatalokat.


De ezt leszámítva nem volt különösebb bajom - láttam benne, hogy ez idővel jobb is lesz.


Majd a későbbiekben vett egy nagy fordulatot és kihalt belőle a történet. Bevitték a kamerát, mindenki elmondta a maga jelmondatát, röhögtek, sikítoztak, kiabáltak és kész-vége. Érdektelen eseményeket töltöttek fel Youtube-ra, nulla tanultsággal... nem igazán szerettek volna elmondani vele bármit is... csak elmentek strandra, szigetre, Afrikába, ahol folytatták a semmis párbeszédeiket... itt egy honlap... ott egy diákszövetkezet... ezt igyad... Semmiből nem következett semmi. Az okítás meg már csak úgy zajlik, hogy a közepébe belevágnak egy rövid videót, amit notóriusan minden lurkó átteker a kommentszekció szerint.


Néha belevisznek valami izgalmat, amit nem bontakoztatnak ki... Pl Eszter kígyómarása...


Vagy szintén egy problémát felvetnek, amit pár szóban lerendeznek a köv. epizód elején (pl Olivér eltöri Krisztosz bá bankkártyáját).


Van, mikor a nézőt értetlenül hagyják - úgy vélik, az idő ezt úgyis elfeledteti - mi történt Rékával, akibe Rozi baltát "vágott"?


Most kezd pozitív irányba megindulni... Még vannak hibák; pl az okítás továbbra is egy unalmas, az epizódot megszakító kisfilm... nincs a részeknek tanultságuk (bár az most tetszik, hogy a Corvinust milyen szépen bemutatták és, hogy Bende mennyire menne egyetemre és Zsófi fülében is elülteti a bogarat; ezzel jó példát statuál a követőinek)... Sokszor továbbra sincs egyik jelenetnek köze a másikhoz... Továbbra sincsenek átmenetek; történik valami, aztán hirtelen bejön Kata tanárnő órát tartani, de nem érzékeltük, hogy véget ért volna az előző esemény; esetleg órák teltek volna el azóta.


De az tetszik, hogy jeleneteken belül megint történik valami és nem csak céltalanul beszél meg cselekszik mindenki mindent.


Kíváncsi vagyok, eztán hova alakul az egész, meg, ha leérettségiznek, mi lesz majd. :)

2019. jan. 30. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!