Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van egy web oldal a számoldki....

Van egy web oldal a számoldki.hu mennyire add pontos adatot?

Figyelt kérdés
Itt arra gondolok,hogy a villany kw-ott kiszámoltattam az oldalon és nem tudom eldönteni,hogy pontos adattal szolgált-e...
2018. aug. 5. 18:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lenne pontos? Egy ártatlan szorzást végzett el. Veszi a kiválasztott kategóriához tartozó egységárat, te pedig beírod hogy hány egységet használtál. A kettőt összeszorozza és kiírja az eredményét. Semmi varázslat nincs mögötte, csak helyetted számol.

Akkor lehet eltérés, ha nem az aktuális árakkal számol, mert nem frissítették.


Minden más információ pedig le van írva az oldalon.

2018. aug. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A szamoldki.hu a „Lakossági áramfogyasztás kalkulátor”-nál megjelenő tájékoztató szerint csak a fogyasztástól függő díjat számolja, az elosztói alapdíjat nem. Ez megfelel a kiválasztott témakörnek, de figyelemmel kell lenni arra, hogy a számlán a fogyasztástól nem függő elosztói alapdíj is szerepelni fog, azt is meg kell fizetni. Ennek meghatározására is ajánl megoldást.


A szolgáltató kiválasztásánál megtévesztő lehet, hogy az a szöveg, hogy „Válaszd ki az energiaszolgáltatódat:”. Ugyanis, az ország egész területén sokan vagyunk az NKM Nemzeti Közműves áramszolgáltatónál. Ugyanakkor, csak azoknál helyénvaló ezt kiválasztani, akik a volt DÉMÁSZ területén vételeznek. Akik például e-on területen, azoknak az E.ON-t, akik pédául az ELMŰ területén, azoknak az ELMŰ-t kell választani, a helyes egységárhoz. Nem tisztázzák, hogy az „energiaszolgáltatód” az a szerződött energiaszolgáltató kereskedő, vagy a területi elosztói engedélyes energiaszolgáltató. Ez utóbbit kell kiválasztani.

De, a két tizedesre kerekítés miatt itt sem pontos az egységnyi fogyasztás (1 kWh) díja. Például 37,751 helyett 37,76 kWh van a szamoldki.hu oldalon. Matematikailag helyes, de pontatlansághoz vezet.


Az ismertető szerint az „A1” nappalinak nevezett és a „B” köznyelvben éjszakinak nevezett árszabás választható. (A hivatalos elnevezések: az előbbi, egy zónaidős; az utóbbi, vezérelt.)

Nappalinál ugyan választható a Nappali és a Nappali kedvezményes, de ismertető nélkül nem tudom, hányan használják jól. Hányan tudják, hogy a fogyasztásból 110 kWh*¹ mennyiséget (illetve, ha nem haladja meg ezt, akkor a teljes mennyiséget) Nappali kedvezményesként kell számolni, és a 110 kWh feletti részt Nappaliként. Majd (ha van havi 110 kWh feletti rész, akkor) a kettőt össze kell adni. (És a teljes számlaértékhez, az ajánlott módon meg kell tudni az elosztói alapdíjat is, és azt is hozzá kell adni.)

┌─ *¹ „A1” díjszabás szerinti fogyasztásnál évi 1320 kWh fogyasztásig (havi átlagban 110 kWh fogyasztásig) csökkentett energia egységár van. ─┘


A kerekítési eltérésen kívül, például, az e-on területén a nappali kedvezményes 1 kWh-s díj a szamoldki.hu-n 35,33 Ft; ténylegesen 35,312 Ft. Egyetlen területen sem találtam olyan „A1” kedvezményes egységárat, ami alapján - akár kerekítéssel - 35,33 Ft lenne.


Megnéztem, az ajánlott, keresőbe írt elosztói, majd a „Mennyi elosztói alapdíjat kell fizetni a villanyszámlában?”-ra kattintva, az e-on esetén „A1” tarifához pontos értéket találtam. (Mást nem néztem meg.)


Annyi áll, ami az ismertetőjükben szerepel: „nagyságrendileg kiszámolhatod, hogy mennyi volt a fogyasztásod”, illetve „A becsléshez meg kell adnod…”. Nagyságrendileg, becsült értéknek, elég jó.


Az érvényes, pontos egységáras értékek – az egész ország területére – megtalálhatók az NKM Áramszolgáltató honlapján: [link] A szamoldki.hu-n a megfelelő szolgáltatási terület és a megfelelő árszabás kiválasztása után, 1 kWh-t beírva, és így kiszámoltatva, összevethető, hogy mennyire pontos az adott egységár. Ami, >110 kWh havi fogyasztásnál 2 egységár összevetését jelenti.

Az NKM áramszolgáltató honlapján a „Fogyasztás alapú egységárak összege ÁFA-val (Ft/kWh)*” oszlopot kell nézni.

2018. aug. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!