Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen a Boschnál dolgozni...

Milyen a Boschnál dolgozni mérnökként? ( azon kivül h sokat lehet keresni, mennyire rugalmas milyenek a munkatársak, mennyire kapsz szabad kezet a munkádban? )

Figyelt kérdés

2018. aug. 17. 23:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Olyasmiket kérdezel, amire lehetetlen egyöntetű választ adni. Nem mindenki keres sokat. (Kinek mennyi a sok?) Milyen téren keresed rugalmasságot? Inkább te légy rugalmas, ne a cég! A munkatársak olyanok, akikkel kapcsolatba kerülsz: egyik kedves lesz a másik kevésbé kedves, netán utálatos lesz számodra. Te sem leszel mindenki szemében aranygyerek! Kérdéseid alapján úgy vélem, hogy most lépsz először munkába. Ha így van, akkor azt tanácsolom, amit az egyik katonai vezényszó jelent: "IGAZODJ!"
2018. aug. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Csak mert azt hallottam valakitöl hogy nem nagyon lehetnek önállo ötleteik hanem mindig azt kell csinálni amit kiszabnak ráadásul ugy kell csinálni ahogy ök gondolják és az uj ötleteket nem fogadják el
2018. aug. 18. 11:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy időben én is voltam egy fejlesztési osztály főnöke, körülöttem több emberrel. Egy bizottság megtárgyalt minden benyújtott újítási javaslatot, vagy találmányt. Akiét elfogadták, arányos jutalmat kapott aszerint, hogy mennyit hoz a cégnek.

Hallottam (nem vagyok róla meggyőződve), hogy Japánban (nem biztos, hogy minden vállalatnál), ha egy munkás (melós) benyújt egy újítási javaslatot vagy találmányt, automatikusan menesztik a főnököt. Az ok: a főnök gondolkozzon a jobb munkalehetőségeken, ami által nagyobb legyen a termelékenység, de a munkás dolgozzon és ne a fejét törje.

Úgy veszem észre, Te még nem ismered a Bosch belső ügyeit. Akkor miből gondolod, hogy - ha felvesznek - te ott javaslatokkal állsz elő? Mi lenne, ha olyan céghez mennél dolgozni, ahol kedvedre újíthatsz és jöhetsz elő a jobbnál jobb ötletekkel? Megjegyzem, most már a legtöbb cégnél, amikor első megbeszélésre mész olyan (vagy hasonló) kérdést tesznek fel neked, hogy miért jelentkezel éppen hozzájuk és mi az, amit ötleteiddel náluk megváltoztatnál. Nem biztos, hogy felvesznek, de az ötletedet nélküled is megvalósít/hat/ják...

2018. aug. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!