Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Itt mit értenek görög tragédiá...

Itt mit értenek görög tragédiák alatt?

Figyelt kérdés

[link]

Úgy látom valamilyen irodalmi mű, de én még nem olvastam.



#terhesség #irodalom #görög tragédiák
2018. aug. 22. 04:27
 1/4 2*Sü ***** válasza:

Van néhány görög tragédia, aminek a cselekménye azon alapul, hogy valaki nem tudja, és/vagy rosszul tudja, hogy ki az apja, anyja, így a drámát az okozza, hogy – nem tudván róla, hogy rokoni kapcsolatban állnak – egy gyermek megöli az apját, elveszi feleségül az anyját (lásd: Oidipusz), anya akarja megölni a gyermekét, gyermek az az anyját (lásd: Euripidész: Ion című drámája).


Itt a görög drámához való hasonlítás oka, hogy a képen nem egyértelmű, hogy ki kinek a felesége, férje (vagy párja), ki kinek a gyereke…

2018. aug. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom Oidipusz király sorsára és történetére utal a komment. Gimnáziumi irodalmi tananyag.
2018. aug. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :-)

Egyébként mikortól került bele a tananyagba?

2018. aug. 23. 00:31
 4/4 anonim ***** válasza:
A Thébai mondakör nem tudom megmondani mióta került be az irodalmi tananyagba, de amióta az eszemet tudom, annak mindig is része volt. Legfeljebb valakit nem érdekelt és nem tanulta meg, nem is olvasta el. Ettől még tananyag.
2018. aug. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!