Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Munkáltató levonhatja a...

Nándi91 kérdése:

Munkáltató levonhatja a munkaruha árát a fizetésemből?

Figyelt kérdés

Volt egy minőségellenőri állásom (elég rövid ideig 3hét),ahol én felmondtam.

A munkáltató (külsős cég) nem hajlandó elfogadni, hogy visszaadjam az általuk kiosztott munkaruhát hanem leakarják vonni a bérből. (16500 ft)

Ezt megtehetik? Ha jól tudom a munkáltató köteles biztosítani munkaruhát és mivel vissza is adnám szinte eredeti állapotába így kárt se okoznék a cégnek, jogos egyáltalán ilyenkor az, hogy levonják?


2018. aug. 28. 11:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy a belső szabályzatuk mit ír elő.


Nálunk volt munkaruha biztosítva, mivel a munkavégzés a saját ruha bepiszkolásával járt. Minden darabnak volt kihordási ideje. A kihordási idő után a munkaruha a dolgozó tulajdonába ment át. Kihordási időn belüli munkaviszony megszüntetése esetén nálunk is meg kellett fizetni időarányosan a munkaruha árát.

A munkaruha biztosításakor minden dolgozó kapott egy tájékoztatást erről, és írásban tudomásul vette, hogy ez így működik nálunk. Ha nem kért belőle, akkor azt is írásba adta, de nem volt reklamáció, ha a saját ruhája ment tönkre, és nem győzte pótolni.


Egyik dolog sem megy jogszabállyal szembe.

2018. aug. 31. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lásd: mukaszerződés!
2020. jan. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!