Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 19 napja Pestre érkezett a...

19 napja Pestre érkezett a csomagom, azóta nincs hír róla?

Figyelt kérdés

$79.99 értékben rendeltem egy csomagot ebay-ről, és DHL-lel lett feladva (sajnos). 3 nap alatt Pestre érkezett, pontosabban augusztus 11-én, azóta nincs hír róla a nyomonkövető oldalak szerint sem, a magyar szerint meg főleg. Az ebay, a dhl és még pár másik csomagkövető szerint Ferihegyen van a csomag, de a magyar posta csomagkövető szerint még csak feladták.

Ezt mutatja a többi oldal:

Aug 11, 2018

2:24

PM CEST

BUDAPEST, HU

ARRIVAL AT DESTINATION COUNTRY – TRACKING UPDATES MAY END HERE, DELIVERY SHORTLY

Aug 7, 2018

5:46

PM HKT

Hong Kong, HK

PROCESSING COMPLETED AT ORIGIN

10:08

AM CEST

Deutsche Post Singapore, DE

PROCESSED AT EXPORT FACILITY

9:51

AM HKT

Hong Kong, HK

PROCESSED

9:23

AM HKT

Hong Kong, HK

ARRIVAL AT DHL ECOMMERCE DISTRIBUTION CENTER

7:14

AM CEST

MT Hongkong, DE

PROCESSED AT EXPORT FACILITY

Aug 5, 2018

10:51

AM HKT

HONG KONG

EN ROUTE TO DHL ECOMMERCE DISTRIBUTION CENTER

10:42

AM HKT

HONG KONG

ELECTRONIC NOTIFICATION RECEIVED: YOUR ORDER HAS BEEN PROCESSED AND TRACKING WILL BE UPDATED SOON


Írtam a magyar postának is, semmi érdemlegeset nem tudtak írni, csak annyit, hogy szerintük még nincs az országban. A feladó meg dióhéjban annyit írt vissza, hogy várjam meg határidőt (szeptember 24, ami szerintem kicsit sok, tekintve, hogy már 19 napja Pesten van). Valószínűleg áfát fizetnem kell majd rá, de még arról sem küldtek se sms-t, se e-mailt. Normális, hogy ilyen hosszú ideje vergődik Pesten? Mással is már volt ilyen? Eddig bármit rendeltem külföldről, sose tartott ennyi ideig míg kihozzák miután meg az országba érkezett.



2018. aug. 31. 00:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel nagy az értéke így valószínűleg VÁM-ot kell fizetned, emiatt 2-3 hét is eltelik mire megkapod.
2018. aug. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Eurora átválta még elvileg nincs abban az értékben, hogy vámköteles legyen, maximum áfa. 64 euro az értéke nagyjából, és úgy tudom 22.1 és 150 euro között csak 27% áfa terheli.
2018. aug. 31. 20:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Tökmindegy hogy VÁM vagy ÁFA a kérdés szempontjából. Azért marad még ott pár hétig mert fizetned kell. Ráadásul az ÁFA magasabb összeg mint a VÁM lenne...
2018. szept. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!