Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nyári vagy Téli időszámítás...

Nyári vagy Téli időszámítás maradjon inkább, melyiket preferálnád?

Figyelt kérdés

Eldőlt hogy az EU-ban eltörlik az óraátállítást,

a tagállamok maguk dönthetik el hogy

a nyárit vagy a télit választják.


Te melyiket választanád és miért?


Kis infó a napkeltékről és napnyugtákról,

havi lebontásban:

[link]



2018. szept. 1. 06:04
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
62%

Szia!


Mivel a téli az eredeti időszámítás, én ahhoz ragaszkodnék. A nyári időszámítás mesterséges, és folyton csak megbolygatta mindenki biológiai óráját.

Bár, amennyire szerencsénk van, hiába lenne ez a logikus, el tudnám képzelni, hogy nálunk másképp lenne.

2018. szept. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
37%
A 'téli' az időzónának megfelelő és logikus, tehát biztosan a nyári fog maradni.
2018. szept. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
73%
A nyárira van több esély, de akkor pár dolgot újra kell értelmezni. Mint pl. mikor van dél? Az ügy ez a pont, amikor a Nap látszólagos pályája csúcsán van. Azaz 12 órakor. Ha a nyári lesz az állandó, akkor 13 órakor van dél? Vagy hogyan?
2018. szept. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim válasza:
66%
Télit szeretem
2018. szept. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
93%
Az „eldőlt” mit jelent? Az EU melyik szervének, mikori, és melyik dokumentuma tartalmazza ezt; mikortól törlik el?
2018. szept. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim válasza:
74%

ez az én személyes véleményem, ezért lehet egyet nem érteni de kérem tiszteletben tartani. :)


TÉLI MARAD:


- Nyáron már 4-kor tök világos lenne (3:45 napkelte),

ezt nem sok ember élvezné ki, sőt sokakat zavarna az alvásban


- Nyáron, jó idő ide vagy oda, este 8-kor már bizony sötétedne, ahelyett hogy 8-kor még mindenki kint lehetne világosban, aki 5-ig 6-ig melózik az sokkal jobban ki tudná élvezni az estéket, otthon dolgozni, kiülni a teraszra, akármi.

Mezőgazdaságban sem kellene már kint lenni 4-re a földeken hogy ne a nagymelegben legyünk kint.


NYÁRI MARAD:


- Mióta az eszem tudom, mindenki arra panaszkodik hogy télen milyen korán sötét van, na ez nem maradna így, a diákok nem sötétben ballagnának haza mert az új napnyugta nem 4-kor hanem 5-kor lenne. (a téli reggeleken az iskolába mindkét opcióval napkelte előtt ér a diák)


- Nyaranta sokáig kint lehet lenni a szabadban, ahogyan eddig is, nem kell 8kor takarodót fújni mert ez az új naplemente.


- Mivel télen egy órával később megy le a nap, akik korábban végeznek a munkával, talán még tudnak magukkal mit kezdeni abban a kis világosban ami még maradt. :)


---------------------------------------------

Ez persze csak egy személyes vélemény,

de én a NYÁRI megtartását preferálnám! :)

Egyébként az online közvélemény-kutatások is erősen a Nyári megtartása mellett vannak, eddig legalábbis, de gondolom ez még változhat mindkét irányba, biztosan lesznek kutatások és beszélgetések az elkövetkező időszakban erről. :)

2018. szept. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
25%

#5

Tegnap szavazták meg, ezzel van tele a net, keress csak rá.

2018. szept. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
92%

# 7 válasz [2018-09-01 13:13] írója!

Az én netem nincs tele vele. Abban csak az van, hogy tegnap az Európai Bizottság elnöke a brüsszeli bizottság kétnapos kihelyezett ülésének szünetében elmondta, hogy első lépésként a bizottságot igyekszik meggyőzni arról, hogy át kell térni az állandó nyári időszámításra, utána pedig az Európai Parlamentnek (EP) és a tagállamoknak kell lépniük az ügyben.

Ezért a segítséged kérem, hol találtad meg, hogy tegnap megszavazták? És kik?

2018. szept. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 2*Sü ***** válasza:
94%

Valóban a sajtó egy jelentős része úgy közöle a hírt, hogy a dolog eldőlt. Nem, pusztán annyi történt, hogy Európai Bizottság vezetője Jean-Claude Juncker azt nyilatkozta, hogy az Európai Bizottság ajánlást tesz le az Európai Parlament elé, hogy töröljék el az óraátállítást. De az EP – tudtommal – még nem döntött, tehát az égvilágon nem dőlt még el semmi. Az EP nem döntött pl. arról, hogy a téli vagy a nyári időszámítást fixáljuk, vagy hogy ezt a tagállamok önállóan dönthetik-e el majd. Nem döntött arról, hogy mikortól törlik el az óraátállítást. Nem kizárt, hogy különböző technikai szempontok miatt – óraátállításra felkészített hardverek és szoftverek problémákat jelenthetnek – esetleg csak 2020-tól törlik el az óraátállítást. Az sem kizárt, hogy nem is döntenek most a kérdésről, hanem további hatástanulmányokat végeznek még előtte. Meg nyilván az EP döntését a tagállamoknak is ratifikálnia kell, ez sem feltétlenül fog azonnal megtörténni.


(Amúgy a kérdésre válaszolva, én a nyári időszámítást preferálom. Bár lehet nem az órát kellene – elnézést – csesztetni, hanem az életritmusunkat kellene inkább átírni. Végül is mindegy, hogy egy órával visszatekerjük az órát, vagy egy órával később kezdődik a munkaidő, egy órával később kezdődik a híradó, a napfény-tevékenység szempontjából teljesen azonos a kettő. Hogy az órán meg milyen szám van a nagymutatóhoz írva, az meg innen nézve részletkérdés.)

2018. szept. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
62%
A nyárit.
2018. szept. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!