Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy fejleszthetem magam...

Hogy fejleszthetem magam tovább gitárban? (többi lent, kicsit hosszú)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Elég tanult zenészek vagyok gyors a múltamról: 10 év zongora 5 év orgona és a 4 éve gitározok. A szolfézs zene elmélet könyökömön rágom már ki, és zongorából meg orgonán is egyszerűen tudok improvizálni. De gitáron nem megy olyan tökéletesen mint ahogy kéne... hiába tudom a 12-es blues körtől kezdve a pentaton/ pentakord / és mindegy egyéb dúr moll skálát ,akkord bontások, párhuzamos moll dur kotta olvasás stb... de valahogy gitáron nem úgy szólalnak meg a hangok ahogy én elképzelem. Van valami amit kihagytam? Hiába van a dallam a fejembe és hozzá vagyok szokva ami a fejembe megy billentyűn már magátol jön , de gitáron nem és frusztrál. Van valami módszer ami megkönnyíti a helyzetet ? Nem azt írom hogy csúnya a imrpom de érzem magamon hogy többet tudnék 100-szor mint annál hogy bontogatok meg örült skálát játszogatok. Bocsi hosszú lett. Valaki valami okosságot vagy véleményt tud nyilvánítani akár negatív boldogan állok hozzá!🎸

2018. szept. 10. 01:51
 1/5 Mojjo ***** válasza:

Nem igazán értem a problémát. Ha xyz melódiát összeütsz egy impróban, vagy épp egy akkordmenetet, vagy akármit zongorán, akkor ugyanazt meg tudod csinálni gitáron, ha tudod hol vannak a hangok, illetve hogyan kell az akkordokat formálni.

Nyilván gitáron nehezebb gondolkozni. Zongorán szépen mennek kromatikusan a hangok egymás után, katonás rendben, plusz még akkor sem tudsz eltévedni a hangok között, ha direkt próbálkozol, hála a fehér/feketr billentyűknek. Gitáron egyszerre öt sorban mennek a hangok, a sorok hol tiszta kvarttal, hol nagyterccel vannak elcsúszva egymástól, még különféle színek sem segítenek, csak pár pötty/berakás a fogólapon, ha egyáltalán. Nehezebb tájékozódni, jóval. De ha megvan, ha tudsz tájékozódni, pontosan ugyanúgy tudsz imprózni ezen a hangszeren, mint a többin.

Ez megvan? Ha nem, akkor itt van a bajok forrása. Ha igen, akkor meg mi a problémád pontosan?

2018. szept. 10. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha a hangzásban érzel problémát, akkor esetleg érdemes elgondolkodni, hogy körömmel pengetni. (Természetesen csak nylonhúroson.) -> ehhez kapcsolódóan: ha körömmel pengetnél, akkor mindenképpen érdemes formára reszelni, hogy egy puha (2000-2500-as) csiszolópapírt fektetni szorosan a húrokra, és ezen helyes tartásban a körmös kézzel pengetni, ez adni fogja a formát, amit aztán egy finomabb reszelővel/aztán a puha csiszoló papírral meg lehet igazítani. Célszerű ilyen esetben a pengést képzeletben a fogó kéz válla felé irányítani a pengetést.

Nekem sokat szokott segíteni, hogyha a körmöm már jó, az ad némi lendületet. Meg hiába, de én a klasszikus Carulli, Carcassi, Sor, Diabelli etüdöket is végig venném, mert nagyon sok olyan dolog van bennük, ami aztán vinni fogja a kezed. :)

Ha bármi kérdésed van, szívesen válaszolok még.

2018. szept. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Gyakorláson van a lényeg, SZERINTEM.
2021. okt. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nekem azt mondták hogy a húrokat addig kell nyomni ameddig jó hangot kapsz a gitárnak a nyakát pedig erősen kell fogni mert akkor jön ki a gitárnak az igazi hangja
2022. júl. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Mojjo ***** válasza:
@4: Valószínűleg szivattak.
2022. júl. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!