Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyire veszélyes alkoholos...

Mennyire veszélyes alkoholos állapotbab autót vezetni?

Figyelt kérdés
2018. szept. 13. 05:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted? A legkisebb mennyiség is hatással van a reakcióidőre, helyzetfelismerésre. Van egy szint, amikor még nem veszed észre, s egy másik, amit már nem érzékelsz.

Pl. ha zebrához közeledsz egy korsó sör után, ott a gyalogos, reagálsz is, helyesen is (megállsz), csak egy fél méterrel később, mint józanul. S nem érted, mi történt, most miért a nyaka van a kereked alatt.

Azonos mennyiségű alkohol nem mindenkire hat egyformán, több tényezőtől is függ. De hat!

Van egy olyan véralkoholszint is, amikor már nem érzed, hogy részeg vagy, akkor már nem a gyalogos nyakán állsz meg, hanem harminc kilométerrel errébb, s nem érted, mi a fészkes fenék keresnek a házad a rendőrök, s miért csöngetnek be hozzád. Nem is érzékeled, hogy halálra gázoltad szegényt.

Hát ennyire.

Sokan szidják a zéró toleranciát. Azért volt rá szükség, mert mi mindent szeretünk felülírni.

Ha szabad egy keveset inni, akkor sokat iszunk vezetés előtt. Ha szabad 70-nel menni, akkor szidjuk a 80-nal tötyörgőt stb.

2018. szept. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én kíváncsi természet vagyok (és az alkoholt sem vetem meg), ezért huszonpárévesen, mikor az első saját autómat megvettem, kipróbáltam. Akkoriban elég világvégén laktam. Megittam pár sört, hozzá pár Unicomot, majd éjjel, nulla forgalom mellett elindultam, hogy megnézzem, milyen.

150 méter után leállítottam az autót az út szélén, hazasétáltam, és azóta nem vagyok hajlandó egy sörnél többel volán mögé ülni (Németországban élek, itt nincs zérótolerancia).

A helyzetfelismerés, a reakcióidő és a mozgáskoordináció is nagy mértékben romlik, ráadásul az ember ezt nem feltétlenül ismeri fel.

2018. szept. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
170nél kiütöttek 3 egymás után lévő villanyoszlopot csapalan tavaly. Az egyiknek kapásból szétment a feje, jobban mondva nem lett meg, a másiknak még csinált egy gégemetszést az egyik lakó aki kijött segíteni, arca neki sem volt mert a masszán ami a helyén volt nem ment át a levegő. A keringése még megvolt, a metszés után még 3lélegzetet vett csak utána halt meg. 23 meg 22 évesek voltak csak végigitták a délutánt aztán már "mindegy" volt.
2018. szept. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez még a jobbik eset, de sanos általában úgy szokott történni, hogy a részeg állat belehajt valakibe és nem ő marad ott, hanem az a szerencsétlen másik autós, esetleg családostól. Akit egyszer is ittas vezetésen kapnak annak soha többet nem adnám vissza a jogsiját.
2018. szept. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!