Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Dongo motoron behuzom a...

Mezei Ákos1010 kérdése:

Dongo motoron behuzom a kuplungot leall a motor ez miert van? Es ha valahol megalok es jar a motor kuplung nelkul lehet indulni?

Figyelt kérdés
2018. szept. 25. 14:30
 1/1 anonim ***** válasza:

A dongó motor betekerős.

Ha régi dörzs-dongó akkor az dekopressziós kar azért áll meg.Ha láncos amerikai whizzer-orosz riga-kínai mostani-akármi akkor ha behúzod akkor leválasztja és alapjáraton jár.Ha kiengeded a kart akkor van sebességben.Talán csak nagy hátsó fogszámmal(60körül)lehetne álló helyzetből elindulni fulladás nélkül de akkor nincs végsebessége rendesen.

Ha jár a motor le vagy választva leállítod és mehetsz kerékpár üzemmódban.

48 44fogszámmal kevés sebességből is rángatva de elkezd húzni.Kiengedett kuplunggal is be lehet indítani de kicsit koptatod a hengert.Az a jó ha berántja a lánc kuplung utána kicsit bemelegszik.Szivatókar fel beteker vagy lefele gurulsz beindul már nemsoká szivatókar le mert lefullad főleg ha nincs hideg és mész vele.

2.0 lehetőség:

De valószínűleg a kuplungkarnál a bogyó lejjebb csúszott a bovdenen és már nem kuplungol hiába húzod akárhova.Sajnos nekem az előző tulaj egybe rakta a kis rugót a hővédő nagy rugóval szóval nem keveset szívtam vele mire rájöttem.Grubbe instruction fordítóval!

3.0 Be kell állítani a kuplungtárcsánál a flower nut -ot!Ez fontos!Üvegasztalnak támasztva is lehet baccpapucsban.

2018. okt. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!