Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehet fizika órárol valahogy...

Lehet fizika órárol valahogy felmentést szerezni?

Figyelt kérdés
Mármint a szakmámhoz nem kell de szerencsére van ilyen tantárgyunk. És feleslegesnek érzem, nem érettségizek belölle és nem tanulok tovább. de most is tanulhatom a k*q1/r2 másodikon stb. Nincs rá felmentés?

2018. szept. 25. 15:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%

Nem hiszem, maximum ha begyűjtesz egy Nóbel-díjat.

Én egyszerűen arra mentem csak, hogy legyen meg a kettes, a többi kit érdekel.

2018. szept. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%

Úgy mint tesióra alól. Csak itt arról kell igazolás, hogy buta, lusta ember vagy, aki nem képes végigülni a fizika órákat. Valahogy én is túléltem az összes magyar és történelem órát, pedig hidd el, nem érdekelt, enyhén szólva. Sőt még érettségit is tettem....


Good luck :)

2018. szept. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Nem, nem lehet. Ha te ilyen indokkal tudnál, akkor mindenki más is tudna, mert mindenki más is kérne, hiszen tanulni senki nem akar olyasmit, amiről tudja, hogy nem kell majd a szakmájához. És akkor tele lenne a világ szakbarbár, szűk látókörű, tanulatlan, buta és manipulálható emberekkel, akik a felmentésük mellé harsányan követelik majd maguknak a demokráciát is.


Isten óvjon minket ettől, már így is efelé tartunk!

2018. szept. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Utolsó a munkatételt mikor használtad utoljára?
2018. szept. 26. 21:49
 5/11 anonim ***** válasza:
31%

SZVSZ jobb egy dologhoz jól érteni, mint sokhoz rosszul. Inkább legyen sok szakbarbár, mint mekkmester.

Szóval én támogatnám, hogy csak azt tanulja, ami érdekli.

2018. szept. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Munkatétel:


130 helyett 150nel mész autópályán, nem 15/13 a fékút hanem 225/169, ami rohadt nagy különbség. Simán lehet élet-halál. Sőt volt is jópárszor. Munkatételt ha ismered, és gondolkodsz kicsit akkor rájössz miért is van így.

2018. szept. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

Nincs, ha gimnáziumba jársz. Tudnod kellett volna, mire vállalkozol. Nagyon is sok értelme van fizikát tanulni, bár hozzáteszem nem mindenkinek. De aki gimnáziumra adja a fejét, az igenis bírja ki azt a 2-3 évet.

Hozzáteszem, hogy én is támogatnék egy olyan tagozatos rendszert, ahol a humán tagozatosoknak csak 2-3 termtud órája lenne, cserébe a reál szakosoknak is csak 2 magyar, viszont több fizika, kémia, stb. De sajnos a jelenlegi rendszer ezt nem engedi, pedig higgyétek el bőven elég lenne.

Kérdező, ha szakgimnáziumba/szakközépbe járnál, akkor megúszhatnád! És még szakmát is szerezhetnél...

2018. szept. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Eddig lehetett kapni felmentést fizikán a számolások alól ha olyan diszkalkuliás papírod van ami kitér erre.

De talán pont ettől a tanévtől kezdve már nem adnak ki ilyen felmentést de lehet rosszul tudom.

2018. szept. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szakgimmnazista vagyok informatikat tanulok de igazabol teljesen felesleges ha mar van internet a fizika kepleteket megjegyeznem. Az 5 valaszolo aki elkezdett az autovezetessel jonni az mutassa meg hogy a maodperc tort resze alatt lemeri a tavolsagot a ket auto kozott es kiszamolja mekkora lesz a fektav es ugy fog reagalni.
2018. szept. 29. 01:03
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok látszólag felesleges, illetve felesleges dolgot tanul az ember az iskolában. Valahogy ki kell bírni. Ha szakgimis vagy, akkor gondolj arra, hogy aki tovább akar tanulni, pl villamosmérnöknek, neki jól jön, hogy van még egyáltalán fizika. Mindig azon megy a sírás, hogy a szakgimiseknek/szakközepeseknek elveszik a lehetőségüket a továbbtanulástól. Hát most meg pont az a baj, hogy tanulni kellene vmi nem szakmait?

Amúgy rohadtul nem érdekel majd senkit, ha 2-es leszel belőle, az meg csak meglesz.

2018. szept. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!