Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van Gogh, Csontváry?

Van Gogh, Csontváry?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2 kérdésre szeretnék valászt kapni.

1.) Van valami infótok arról, hogy lesz-e Budapesten (vagy bárhol Magyarországon) ismét időszakos Van Gogh kiállítás? (Mint pár éve.) Ha valaki járt már az amszterdami Van Gogh múzeumban, annak tapasztalatait/élményeit szívesen elolvasnám!

2.) Mi(k) a különbség(ek) a pécsi és a budapesti Csontvary kiállításban? Érdemes lemenni csak azért Pécsre, vagy ugyanolyan? Tapasztalatokat/élményeket is írhattok!



2018. okt. 4. 21:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Infóm ugyan arról nincs, hogy lesz-e mostanában a fővárosunkban (vagy kis hazánkban bárhol) Van Gogh kiállítás, de bizton állíthatom, hogy az amsterdami múzeuma csodás! :) Jártam ott 2004-ben. Ha jól emlékszem, akkor 11€ volt a belépő, de minden centjét megérte. :) Nekem különösen a kék korszakos margaréta mezős képei tetszettek, de volt olyan, ami úgy festett, ahogy a régi kabaréban Dengelengi (Vagy Tengelengi) Boldizsár csinálta volna: a szántó paraszt délben. :D


Az önarcképe, amin félfüllel ábrázolta magát... nos elég különös érzést okoz, főleg a képen a festő szeme.



A másik pedig Csontváry. Nos, pécsen kétszer is voltam, igaz, az már tényleg nagyon régen volt. Mégis a Magányos cédrus képének látványa annyira szívszorító. Monumentális, és lélegzet elállító.

Ami még tetszett tőle, azok a lepkegyűjtemény képei. Tudom: nem szabad a képeket megérinteni, de én megszegtem a szabályt, mert annyira valóságosnak hatottak a pillangói, nem hittem a szememnek, meg kellett érintenem, hogy meggyőződjek: csak festve vannak.

Volt még egy - talán ciprusi - tengerparti város képe, ami még nagyon bejött. Arról a múzeumi idegenvezető mesélte, hogy egyszer egy arról a környékről származó ember mikor látta, sírva fakadt, mondván, hogy ez teljesen olyan, mint az ő szülővárosa.


Épp - részben - emiatt nem mentem a budapesti kiállításokra, pedig helybe hozták. De mivel szerintem én már mindent láttam Pécsen tőle (ahogy Van Gogh-tól Amsterdamban), ezért kihagytam.

Az eredeti helyen - természetesen - minden jobb, hiszen mikor valamit utaztatnak (utazó kiállítás), akkor csak egy részét viszik el az adott helyre, másképp is állítanak be dolgokat. Persze az is jó, és előnyös ha valamit helybe hoznak, de az eredeti hely hangulatát nem mindig adja vissza.

2018. okt. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ezt a hosszú, és hasznos élménybeszámolót!
2018. okt. 5. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!