Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent ez messengeren?

Mit jelent ez messengeren?

Figyelt kérdés
Ugye alul van egy kis karika és abban egy pipa. És ha a karika fehér az mit jelent? Mert ha elküldöm az üzenetet és nem látta, akkor mondjuk kék a karika, ha látta akkor pedig a profilképe van. Tehát az mi, ha fehér?
2018. okt. 11. 23:07
 1/7 A kérdező kommentje:
Hogyha nincs kitöltve a karika(hátha így érthetőbb:D)
2018. okt. 11. 23:08
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem kapta meg az üzenetet
2018. okt. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 2*Sü ***** válasza:

Státusz ikonok jelentése:


Körvonal: Az üzenet küldés alatt áll, de még nem érkezett meg a Facebook szervereire (mert pl. nálad éppen nincs internet).


Körvonal, benne egy pipával: Az üzenetet megérkezett a Facebook szerverére, de a címzetthez még nem jutott el (a címzettnek nincs olyan eszköze internetre kapcsolva, amire megérkezett volna az üzenet).


Kitöltött kör, benne egy pipával: Az üzenet megérkezett a címzett valamilyen eszközére. (Pl. a telefonjára, ami ha úgy van beállítva, kiadta a hangjelzést, megjeleníti az értesítés arról, hogy új üzenete jött, de lehet a címzett – mint ember – nincs is a telefonja közelében, mindenesetre még nem nézte meg az üzenetet.)


Címzett profilkép ikonja: A címzett megnyitotta az üzenetet. (Hogy el is olvasta-e az nem biztos, azt nyilván nem lehet ellenőrizni, de megnyitni megnyitotta.)

2018. okt. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Tehát, ha a személy, akinek küldtem, elérhető, és többször is az volt a nap folyamán, akkor megkapta az üzenetet? Csak nem akarja megnézni/válaszolni rá?
2018. okt. 12. 01:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Van ilyen...
2018. okt. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 2*Sü ***** válasza:

> Tehát, ha a személy, akinek küldtem, elérhető, és többször is az volt a nap folyamán, akkor megkapta az üzenetet? Csak nem akarja megnézni/válaszolni rá?


Ezért okoz szerény véleményem szerint több gondot az olvasottsági visszajelzés, mint amennyi haszna van. Valahogy az emberek messzemenő következtetéseket akarnak levonni belőle, és általában a legrosszindulatúbb következtetéseket. Nem *akarja* megnézni/válaszolni rá? És ha nem az akarattal van gond, hanem nincs ideje/energiája, nincs lehetősége megnézni? És ha akarna rá válaszolni, de még nem tudja mit is válaszoljon, át szeretné gondolni, hogy mit válaszoljon? Vagy a válasz valami külső dologtól függ, aminek a végkimenetelét meg akarja várni, és csak utána válaszolni? Vagy egyszerűen csak elfelejtette az üzenetet?


Pl. velem is megesett, hogy egy hozzám közel álló ember írt nekem. Meg is nyitottam az üzenetét, de éppen rohantam valahova, így futólag néztem csak át, hogy nagyjából mit is írt. De közben jött egy telefon munkaügyben, ami azonnali sürgős feladatot rót rám, aznap éjszakába nyúlóan dolgoztam mint egy gép. Másnap meg más ügyes-bajos dolgok jöttek szembe, és addig-addig történtek az események, amíg végül teljesen kiment a fejemből az ismerősöm üzenete. Akartam volna válaszolni rá, csak éppen megfeledkeztem arról, hogy írt, mert nem a világ sorsa, de még a kettőn kapcsolatának hosszútávú milyensége sem függött tőle.


Volt olyan is, hogy három üzenet is jött, megnyitottam a messenger.com-ot az asztali gépről, rákattintottam Aladár üzenetére, de rögtön megláttam, hogy Béla valami nagyon fontos dologról írt, és elkezdtem neki válaszolni. Technikailag én ugyan elolvastam Aladár üzenetét – a rendszer ezt jelzi –, de ténylegesen nem, hiszen nem jutottam el az általa leírt üzenet utolsó sorának utolsó szaváig. És ez megint nem jelent semmit abból a szempontból, hogy én hogyan viszonyulok Aladárhoz.


Nota bene az „elérhető” is becsapós. Én elmegyek a hétvégén túrázni, és otthon felejtem a telefonomat. A telefonom csatlakozik a netre, tehát a rendszer szempontjából én elérhetőnek tűnök. Az új üzenetekről értesül a telefonom, kiadja a hangjelzést, kikerül az értesítési sávban az ikon az új üzenetről. Ja, csak én meg 100 km-re vagyok a telefontól.


De amit leírtál, mint ikont az azt jelenti, hogy még értesítést sem kapott az üzenetedről. De mindez mit sem számít. Te írtál egy üzenetet. Hadd döntse el a címzett, hogy válaszol-e, van-e ideje, lehetősége válaszolni, hogy mikor tud és/vagy akar az üzeneteddel foglalkozni. Ő tudja, mi minden más tennivaló van, ami számára fontosabb, vagy számára nem annyira fontos, de mégis szükséges a megtételük, mielőtt az üzeneteddel foglalkozna. Erre neked nincs rálátásod, ne akarj információ hiányában következtetéseket levonni. Vonj le következtetéseket az esetleg később megérkező válasz *tartalmából*, vagy egy személyes találkozáson elhanzottak tartalmából és stílusából.

2018. okt. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló:Teljesen igazad van, velem is fordult már ilyen elő. És gondoltam is rá, de itt valószínűleg az áll a háttérben, hogy nem akar nekem válaszolni. Egy legjobb barátnőmtől van szó, akivel minden nap beszéltünk messengeren, igazából általában a semmiről. Tehát ha el is felejtette, hogy írtam neki, akkor is küldött már volna valamit, és így látta volna az üzenetet. Tanulók vagyunk, tehát a szabadság sem opció.

Az üzenetet egy hete küldtem.

2018. okt. 12. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!