Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Alkoholos filc eltávolitása...

Alkoholos filc eltávolitása mivel lehetséges?

Figyelt kérdés
A kislányom iskolatáskáját össze firkálta az egyik kisfiu fekete alkoholos filctollal, mondanomsem kell,hogy nagyon mérges ideges lettem. Egy 20ezer ft táskáról van szó, nem kicsit nagyon összefirkálta! Előre is köszönöm a segítséget!
2018. okt. 16. 05:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Az alkoholos filc, leginkább alkohollal jön le.

2018. okt. 16. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 TappancsMancs ***** válasza:
Alkohol és nekem ruhából végül folttisztítóval jött ki.
2018. okt. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Isopropyl alkohol, vagy másként írva: izopropil-alkohol. Ez az alkoholos filc festékének oldószere. Lefújod a firkát és azonnal feloldódik, kb. 1 másodperc. Más típusú alkoholok is oldják valamelyest, de közel sem olyan mértékben, ami üdvözítő. Tudom, mert próbáltam. Amúgy is hasznos ha van otthon isopropyl alkohol, tisztítani jó vele.

Bármelyik PC boltban, vagy nagy áruházban kapható.

Ha lefújtad a táskán a firkát vele, érdeme azonnal csap alá tenni, hogy a víz kimossa a festéket a rostokból.

2019. jún. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!