Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy tudom átírni a közműveket...

Hogy tudom átírni a közműveket a saját tulajdonú ingatlanomon, ha a jelenlegi lakáshasználó a szerződő és nem akarja, hogy lekerüljön a nevéről az összes közmű?

Figyelt kérdés

2018. okt. 20. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen jogcímen használja a lakást?
2018. okt. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szívességi lakáshasználó. Annó ez is lett bejelentve a közmű szolgáltatóknak. Nem szeretném kirakni az ingatlanból, így az nem opció, nekem viszont ügyintézés miatt muszály a nevemre iratnom a villanyt, vizet és a gázt, a TV, internet, egyéb maradhat a nevén.
2018. okt. 20. 20:32
 3/8 anonim ***** válasza:
Tulajdoni lapmásolatot sztem kérni fogják, de az adás vételi is legyen nálad.
2018. okt. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt kicsit bonyolult átírás, elmondták hogy tudjuk lekérni ügyfélkapun a tulajdoni lap másolatot ingyen. Utána elküldtük emailben.
2018. okt. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Vagy nem fogalmaztam jól vagy én nem értem. Van egy lakásom ami 100%-os tulajdonom. Ebben lakom én is és a családtagom is, aki szerette volna a nevére venni a közműveket. Ezt megengedtem neki és beküldtünk a közmű szolgáltatóknak egy dokumentumot, miszerint ő az én lakásomban ingyen lakhat és megengedem neki, hogy ő legyen a szerződő a közművekre. A díjakat viszont én fizetem most is utalással a saját bankszámlámról, hiába az ő nevén vannak.


Most viszont szeretném a nevemre írni a villanyt, vizet és a gázt. Írtam is a szolgáltatóknak erre mindegyik küldött egy dokumentumot amit nekem is és a jelenlegi szerződőnek is alá kell írnia. A probléma itt kezdődik, ugyanis nem hajlandó aláírni a papírt, mert fél hogy kirakom a lakásomból és nem érti meg hogy e nélkül is kirakhattam volna bármikor, ha ilyen szándékom lenne.


Tehát én, mint tulajdonos, hogy tudom a saját lakásom közműveit átírni a jelenlegi szívességi lakáshasználó nevéről aki a családtagom úgy, hogy ő nem akarja ezt és továbbra is a nevén akarja tudni a közműveket (habár én fizetek)?

2018. okt. 20. 21:06
 6/8 anonim ***** válasza:
Értem, azt nem értem a szolgáltató miért ragaszkodik hogy aláírja. Úgy tudtam és a gyakorlatban is az van-akinek a nevén van az ingatlan, azzal szerződnek. Adtál egy beleegyező nyilatkozatot hogy az ő nevén legyen szerződés, de ezt vissza is lehet vonni. Ha másképp nem megy ügyvédtől kérj tanácsot. s ha nem fizeted a számlákat? Akkor mi lesz? Kifizeti a szivességis?
2018. okt. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tudod, ha velem kekeckedne, tényleg kiraknám az utcára.
2018. okt. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igazad van természetesen, de próbálom elfogadni, hogy ő már csak ilyen. Emiatt nem akarom, hogy az utcára kerüljön még akkor sem, ha néha elég elviselhetetlen. Szerdán felhívom a közműveket és megérdeklődöm, hogy mit tehetnék. Köszi a válaszokat és szép estét!
2018. okt. 20. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!