Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van-e a rockrider 520s-nek...

Van-e a rockrider 520s-nek belső gumija vagy csak kűlső gumi abroncsa?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy kilyukadt a hátsó kerekem, leszereltem hogy foltozzam meg, de nem tudtam leválasztani a gumiabroncsot a kerék pereméről. Igaz, nem erőltettem, nehogy megrongáljam a gumit vagy a peremet(lapos csavarhúzóval próbáltam). Nekem úgy tűnt hogy mintha oda lenne ragasztva a gumiabroncs a kerék pereméhez, vagy legalább is nagyon oda van nyomva. Azt nem tudom hogy van-e belső gumi, vagy csak simán az abroncs, illetve hogyan válasszam le a peremről...

2018. okt. 26. 19:14
 1/4 anonim ***** válasza:
A gumi lukas tépd le a felni kerék nem sérül .
2018. okt. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van belső bumija. Ilyen szintű kerékpárt sosem szerelnek gyárilag tömlő nélküli gumikkal. Ránézésre ez egyébként a szelepszár vizsgálatával ellenőrizhető.


Összerohadt a felnid a gumival. Felteszem, igen tekintélyes nyomással is használtad. Glicerin, vagy szappanos víz segíthet a problémán. Utóbbi hamarabb előfordul a háztartásokban.


Ragasztani sosem szokták a gumit a felnihez akkor sem, ha az tömlő nélküli. Néha az is elkopik és cserélni kell.

2018. okt. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen 2-es válaszoló! Meg fogom próbálni a szappanos vízzeel. A kerékben a nyomást nem modosítottam, úgy hagytam ahogy vettem a biciklit. Lehet ez hiba volt és a túl nagy nyomás miatt egy apró tövis átlyukasztotta a gumit...
2018. okt. 27. 22:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Létezik egy Slime nevű defektgátló folyadék, amivel fel lehet tölteni a belső gumit. Háromezer alatt van az ára és egy flakon két kerékre elegendő.

Illetve lehet kapni olyan belső gumit is, amiben gyárilag benne van ez az anyag. Érdemes rááldozni, sok bosszúság elkerülhető vele. Minden normális bringaboltban lehet kapni, de a neten is megrendelhető.

A gumi nyomását pedig célszerű gyakran ellenőrizni, mert a szelep nem tart 100%-ban. Olyan 3-3.5 bar nyomás legyen mindig a gumikban!

2018. okt. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!