Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Se munka, se iskola, hogyan...

Se munka, se iskola, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Júniusban fejeztem be az iskolát, jelentkeztem másik suliba de nem vettek fel. Szeptemberben autó balesetem volt, ahol súlyosan megsérültem, most lábadozom, gyógytornára járok. Mik lehetnek a lehetőségeim? Most, hogy így iskola nélkül, munkára még képtelen vagy az egészségem menne rá. Október végén a diákom megszűnt, decemberben tudtommal TBt is nekem kéne fizetnem. Nem akarok senki terhére lenni. Nem tudom sajnos milyen lehetőségeim (támogatás) lehetnek. Ezt az iskolában nem tanítják, de persze a Pitagorasz tételt tudom...

Ebben szeretnék segítséget kérni. Köszönöm.

22/N



2018. nov. 5. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Szoktak OKJ keresztfélévben is meghírdetni, esetleg egy olyat kipróbálhatsz, persze nappalin, hogy legyen tb-d. De merre laksz? (Meg néhány fősulit is, de fizetősek.)
2018. nov. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyetemre jelentkeztem ami nem fizetős, mint írtam oda nem vettek fel, fizetősre sajnos nem tudok menni. Vidéken, Zala megyében egy kis városban.
2018. nov. 5. 18:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Ó. Értem. Az necces helyzet. Nem tudom felétek van e ingyenes okj, ami nappali, s indul keresztfévben is.

De vhová recepciósnak vagy ilyesminek se tudnál elmenni. Vagy vki segíteni neked míg lábadozol. Sajnos túl sok lehetőség nincs, mert munkanélküli csak olyan lehet, aki előtte egy éves munkaviszonnyal rendelkezett.

22L

2018. nov. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Pont ez az, hogy nem igen vannak lehetőségeim a környéken. De azért köszönöm szépen a segítséget.

Esetleg bármi támogatás amit igényelhet az államtól vagy valamiféle mentesség amíg lábadozom?

2018. nov. 5. 19:04
 5/5 anonim ***** válasza:
TB-re megpróbálhatod kérni az önkormányzattól, hogy vállalja át a fizetést, de ahhoz azt hiszem regisztrált munkanélkülinek kell lenned. Be kell menned a területileg illetékes munkaügyi központba és regisztráltatni magad. Ott esetleg tudnak ajánlani neked valamilyen tanfolyamot is akár, aminek az ideje alatt kaphatsz keresetpótló juttatást.
2018. nov. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!