Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megéri katonának tanulni?

Kletyka kérdése:

Megéri katonának tanulni?

Figyelt kérdés

A kérdés egyszerű: mennyire éri meg katonának tanulni egyetemen, értem ezalatt a tiszti képzést. Legfőképp a tüzér és a felderítő érdekel, de ha esetleg valami más szerintetek jobb lenne, szívesen meghallgatom.

10. osztályba járok, emeltezni csak matekból fogok. Nyelvvizsgám angolból van, felsőfokú. Jogsimat is most csinálom. Ezzel szerintem be lehet kerülni a képzésre (már ha a fizikum is megvan hozzá).

Mennyire éri meg katonának menni? Milyen egy hivatásos katona sorsa? Mit csinálnak munkájuk alatt (pl iroda vagy terep). Miért szerelnek le olyan sokan, és mondják, hogy semmiképpen se menjek katonának. A fizetés mennyire jó? Mennyire szakítanak el a családtól?

Egyenlőre ennyi kérdésem lenne, ha valamit leírnátok még, minden tanácsot szívesen várok.



2018. nov. 12. 18:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha felsőfokot végzel és tiszt leszel, akkor simán megéri. Szerintem akik leszerelnek, azok csak simán belépnek szerződésesnek, aztán kevés a zsold, inkább ott hagyják a dolgot.

Nekem ismerősöm hadi mérnökit végzett, irodán ül és nem panaszkodik.

2018. nov. 13. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!