Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Navigátornak is be kell...

Navigátornak is be kell szálni a nevezésbe egy rallyn?

Figyelt kérdés

Megbeszéltem egyik régi ismerősünkel, hogy én leszek 2019 től a navigátora. Viszont a pénzügyi dolgokról nem esett szó. A sofőr ki szokta fizettetni a nevezést a navigátorral? Vagy csak a felét? Hogyan van ez?

Rally2 ben szeretne versenyezni.



2018. nov. 17. 10:20
 1/9 veterán vas ***** válasza:

Semmiféle szabály nincs, hogy egy versenyzőpáros esetében hogyan oszlanak meg a költségek. Van ahol minden költséget feleznek, van ahol a navigátor adja az autót, vagy finanszírozza a teljes szervízcsapatot, de bármi más, ezerféle megoldás is elképzelhető.

Ha a barátodnak elég annyi, hogy Te csak úgy beülsz mellé -sem tudást, sem pénzt nem viszel a buliba- akkor legyen úgy.


Magánvélemény:

az a mondatod, hogy "a pénzügyi dolgokról nem esett szó", erősen megkérdőjelezi az ötlet komolyságát. ;)

2018. nov. 19. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Természetesen anyagi hozzájárulás szükséges a navigator részéről is!!!
2018. nov. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 veterán vas ***** válasza:

#2!

Van olyan csapat, ahol a navigátor semmivel nem száll be. Nem "megbeszéli egy régi ismerősével", hanem felkérik, szerződést kötnek, sőt fizetést is kap a munkájáért.

Ma már a sport -is- erről szól.

2018. nov. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3-as! Tudom! Majdnem az egész magyar Rally mezőnyt ismerem az összes sofőrt és navigatort is! Évente 10-15 Rally versenyre járok! Engem is már nem 1× kértek fel navigálni. És egyedül max az Orb-ben működik amit te itt most leírtál. A kérdező gondolom, hogy nem az ORB-ben szeretne indulni a haverjával. Így tehát be kell szállnia neki is pénzzel. És a saját versenyző ruha is feltétel!!!
2018. nov. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 veterán vas ***** válasza:

Jó neked, hogy mindenkit ismersz. ;)


Ha már ennyire képben vagy, akkor számold ki légy szíves, hogy egy R2 versenyzés egész éves költségvetése kb. mennyi lehet?

És ez csak arra elég, hogy összeraktak egy autót és odaálltak a rajthoz. Ha valamelyik gyorson feldőlnek, akkor a pénztárca nyílik.

(pláne ha mind ez, egy gyakorlatlan navigátor hibájából történik)

Ehhez képest a nevezési díj feléről beszélünk? (mert hogy erről szólt a kérdés)


Ugye belátod, ez már a komolytalan kategória....

2018. nov. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

18 éve versenyző az "Ismerős" néhány kihagyással. Szinte minden pályán ment már. Név nélkül írom a félreértések elkerülése miatt. Egyeltalán nem várom el hogy nekem fizessen... sőt, nem is engedném..senkinek.. annak örülök, hogy végre navigátor lehetek. Minden verseny nevezési díj felét kérte, hogy fizessem.

Papám navigátor volt 10 évig, Apám 8 évig, tesóm 2 évig, valami csak ragadt belém is.

Köszönöm a Hasznos kommenteket!!

2018. nov. 21. 16:44
 7/9 veterán vas ***** válasza:

Szóval, mindenkit ismersz, mindent tudsz, sőt még a felmenőid is mind navigátorok voltak Kun Béláig visszamenőleg. ;)

Ez nagyon dicséretes dolog, de akkor áruld el, miért nem a közvetlen környezetedben érdeklődsz a sokat látott és tapasztalt profiktól? Hiszen tőlük, csak holtbiztos információkat kaphatnál. Mi a csudáért kell itt a gyakorin kérdezgetni az amatőr pancsereket, akik még sosem láttak közelről rally autót, és itinert?

2018. nov. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérdező! Ki az a versenyző? Kiről van szó? És milyen autóval? 7-es vagyok. Tuti, hogy ismerem!
2018. nov. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! Bocsi, elírtam. Nem 7-es, hanem 4-es vagyok!
2018. nov. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!