Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha a doboz...

Mit lehet tenni, ha a doboz üres volt?

Figyelt kérdés
Az Aliexpressen rendeltem egy gyűrűt pár hete, tegnapelőtt megérkezett, felnyitottam, de a doboz üres volt.. Ilyenkor mit kell csinálni? Visszakaphatom valahogy a pénzem?

2018. nov. 17. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Írj az eladónak.
2018. nov. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
...és ha az eladó nem válaszol vagy nem segítőkész, akkor "open dispute". De ha csak megfenyegeted az eladót egy 1csillagos értékeléssel és dispute indítással, vissza fogja fizetni a pénzt.
2018. nov. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

#2: Ha ez működik, akkor ennyi erővel mindent ingyen szerezhetsz, hiszen átveszed a terméket majd megfenyegeted az eladót aki ezért visszafizeti a pénzed. Ettől azért nyilván több dologra van szükség. A vevő sem tudja hitelesen bizonyítani hogy tényleg nem kapott semmit, az eladó sem tudja bizonyítani hogy ő tényleg mindent elküldött.

Egyezkedés esetén valószínűbb hogy kérik az újbóli rendelést, és adnak rá kedvezményt.

2018. nov. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

3: ez így működik, csak az emberek általában becsületesek és nem élnek vissza ezzel.

Természetesen nem több tízezer ft-os áruknál, de olcsóbbaknál (pl. gondolom a gyűrű se többezer ft-os volt) nem szórakoznak, inkább visszafizetik mint hogy kapjanak egy rossz értékelést ami után leshetik, hogy mikor vásárol tőlük valaki. Ha meg nem akarják visszafizetni, akkor az Ali általában a vevő mellé áll, mert nekik se jó a csalódott vevő.

2018. nov. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Értékeld egy *-ra

Mindenképp írd oda miért! (Lehetőleg angolul)

És beszélj az eladóval

2018. nov. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mivel az eladónak nagyon, de nagyon nem érdeke a százszoros hasznokat hozó vasdarabokat kihagyni a dobozukból, szerintem írj neki, egészen biztosan tévedés történt. Egy alulfizetett, fáradt ember elnyújtott, kínai ásítása közepén mellégurult egy gyűrű, és csendben eltűnt valahol. Dobozka összecsattan, fogsor utána, és meg is történt a tragédia. Valahol egy maroknyi magyar adrenalint termel.
2018. nov. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Írtam neki, küldtem is 2 képet az üres dobozról, annyit válaszolt, hogy vegyem fel őt WhatsAppon és küldjek neki videófelvételt, amiben megmutatom a csomagot....
2018. nov. 20. 14:58
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ennek sincs sok értelme, mert nem lehet megkülönböztetni hogy direkt vagy véletlenül nincs benne a csomag tartalma. Ahhoz, hogy ez neked kiderüljön, ki kell bontanod a csomagot, így hiába veszed videóra a már szétbontott küldeményt, abból nem következik hogy tényleg üres volt, vagy csak kivetted és félreraktad a gyűrűt, amit nem videózol le.

Mindenesetre legyél együttműködő, ha neki ez kell, akkor legyen ez.

2018. nov. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!