Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a különbség aközött, hogy...

Mi a különbség aközött, hogy valamit "garantálni tudok" és aközött, hogy valamit "borítékolni tudok"?

Figyelt kérdés
2018. nov. 28. 18:25
 1/2 anonim ***** válasza:

"garantálni tudok" <--- részt veszel benne


"borítékolni tudok" <--- megfigyelőként beszélsz róla

2018. nov. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 2*Sü ***** válasza:

Az, hogy garantálni tudod, az azt jelenti, hogy garanciát vállalsz arra, hogy úgy is fog lenni. Én garantálni tudom, hogy ha válaszolsz erre a válaszomra, azt el fogom olvasni. Nyilván felelősen arra vállal az ember garanciát, amire hatása van, aminek az alakulásába bele tud szólni.


Borítékolni valamit meg azt jelenti, hogy itt és most leírod, hogy mi fog történni, lezárjuk a borítékot, így nem tudod a „jóslatodat” megváltoztatni. Pl. borítékolni tudom, hogy az elkövetkező fél órában nem fog becsengetni hozzád Ferenc pápa. Garantálni nem tudom, mert nem tudom megakadályozni, hogy megtegye, nincs befolyásom arra, hogy Ferenc pápa mit csinál és mit nem, de 100%-os bizonyosságom van afelől, hogy az én közbeavatkozási lehetőségem hiánya ellenére mégsem fog hozzád becsengetni.

2018. nov. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!