Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Svájcban tényleg olyan jó a...

Svájcban tényleg olyan jó a fizetés, hogy a közmunkások is BMW-vel járnak dolgozni?

Figyelt kérdés
2018. nov. 29. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
Svájcban nincsenek közmunkások.
2018. nov. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
79%
Feneket... Egy alacsony szintu mloert olyan 4000 chfet fizetnek, de ebbol lejon a megelhetes, par szaz chf marad maximum, abbol te nem veszel bmwt. Meg tul spurok is ehhez...bar az teny, hogy joval tobb az ilyen kocsi mint mashol, neha lamborghinit meg ferrarit is latni.
2018. nov. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Miért ne lennének közmunkások? :D


Köszi a válaszokat :)

2018. dec. 1. 15:56
 4/6 anonim válasza:

A közmunkások a migránsok ott, azoknak adják az olyan munkákat. Nem láttam egyet sem BMW-vel járni.


Az alapfizetés kb. 2500 frank lehet, mármint egy átlag dolgozónak. Abból, olyan 1000 frank körül van egy lakás bérlése, ha jól ki tudod fogni, egy városban. Marad tehát kb. 1500 frank, amiből azért meg lehet élni.


Persze van, aki 4-5000 frankot keres. :D


Svájcba azért sok pénz van, nemhiába van az, hogy az egyik városban a prostik megközelítőleg 80%-a Magyarországról ment oda ki.

2019. jún. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"A közmunkások a migránsok ott, azoknak adják az olyan munkákat."

Azon felül, hogy most jól benyaltál a Viktornak csontig, mi értelme egy ilyen hozzászólásnak? Nyilván tudod, mit jelent a közmunka, közmunkás kifejezés. Márpedig ilyen Svájcban nem létezik. Ki kéne húzni a fejed a Viki seggéből, és körülnézni, milyen a világ valójában. Lenne ám meglepetés!

2019. jún. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

#5


Te vadbarom, én saját tapasztalatból beszélek, ennek semmi köze a magyar politikához!


Én járok ki Svájcba, mert ott lakik a családom egy része. Anyagilag eléggé meg vannak szorulva, menni akartak közmunkára, (sőt, én is menni akartam!) de az illetékesek azt mondták, hogy ez nem lehetséges. A közmunkát a bevándorlók kapják, méghozzá azért, mert Svájc befogadja őket, de nem akarja ingyen tartani, ezért beteszik őket közmunkásnak.


Legutóbb is mikor ott voltam, azt láttam, hogy a közmunkás feladatokat kivétel nélkül a bevándorlók kapják. Pedig oda csóró németek is járnak át, de még ők sem tudnak bekerülni a közmunkára, tehát vagy kapnak egy királyabb munkát, vagy mehetnek haza.


Azt nem tudom, hogy Bern-ben pl. mi a helyzet, de abban a nagyvárosban, amiről most tudósítok, 100%, hogy ez az igazság, belső forrásból tudom. Ott voltam, tapasztaltam, én is azért meresztem a seggem itthon, mert nekem nehezebb ott elhelyezkedni, mivel az egyszerűbb munkákat a bevándorlók kapják, a jobbakhoz meg - jelenleg! - nincs elég jó németem.

2019. jún. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!