Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen gitárt vegyek? (nylon...

Milyen gitárt vegyek? (nylon húros)

Figyelt kérdés
Most vagyok gitár vásárlás előtt és nem tudom, hogy mit vegyek. Max 25 000Ft. Kezdő vagyok. Egy keskenyebb nyakú gitáron (pl Fender ESC-105) vagy egy normál nyakú gitáron könnyebb megtanulni?

2018. dec. 4. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha felnőtt vagy, (esetleg átlagos magasságú lány - bocsi, ez nem derült ki), szerintem rendes nyakon is meg tudsz tanulni.

Igazából ha csak úgy elpengetnél, akkor kezdetnek majdhogynem bármi. De ha tudnál rá szánni kicsit többet, akkor a LaMancha vagy Yamaha gitárok között érdemes körülnézni. Nekem az előbbivel vannak nagyon jó tapasztalataim, de kollégák szokták a Yamahát is ajánlani.


A keskeny nyakát egyébként én azert nem javaslom, mert könnyen megvan rá az esély, hogy önmagában hamis lesz a bundok pontatlansága miatt.

2018. dec. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mojjo ***** válasza:

Az, hogy a keskeny nyak, vagy a széles a kényelmesebb, teljesen egyéni dolog, kinek ez, kinek az, ezt csak te tudod eldönteni, ebben nem tudunk segíteni. Mondjuk annyit tudok segíteni, hogy lehetőleg felejtsd el, amit az első hozzászóló írt a végén, a keskeny nyaknak az égvilágon semmi köze semmiféle hamissághoz, bundozási pontatlansághoz. Nem is tudom honnan szedhette ezt...


Ha a normál klasszikus gitáros nyakvadtagságnál maradsz akkor itt:

[link]

és itt:

[link]

nézz körül.


Az általad említett árkategóriában sajnos a gitárok jó része játszhatatlan ipari hulladék, de ez a két bolt kifejezetten klasszikus gitárra szakosodott és csak jól beállított, átnézett, teljesen használható hangszereket árulnak.

2018. dec. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 16/f
2018. dec. 5. 17:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Szintén több hamis keskeny nyakú gitárral találkoztam az olcsóbaknál ha például egy hohner-t lehet annak nevezni. Ráadásul a nyakban is átfordult a pálca alapból újonnan. :-( Valószínűleg az egyugyanaz gyártói pontatlanság miatt. Ja és inkább western fémhúrosok.
2018. dec. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Mojjo ***** válasza:
@4: Ennek továbbra sincs köze a keskeny nyakhoz. Az olcsósághoz már annál inkább :)
2018. dec. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!