Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Svájcnak mi a fővárosa?

Svájcnak mi a fővárosa?

Figyelt kérdés

Hova tartozik Svájc?

Én úgy tudom németországhoz...



#Svájc #Németország #tartozási hely
2018. dec. 15. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]



...

2018. dec. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TappancsMancs ***** válasza:
5%

Svájc esetében érthető a kérdés. Kivételes eset.


Svájc nem tartozik sehova, mármint olyan értelemben, hogy önálló ország. Gazdasági és politikai kapcsolatai azok vannak, mint minden országnak.


Fővárosa nincs Svájcnak. Legnagyobb városuk Zürich, viszont ez sem főváros csak nagyobb mint a többi és fejlettebb gazdasági és kulturális viszonylatokban is.


Bern afféle nem hivatalos fővárosa az ott lévő Parlament miatt. Igazából nem tudtak megállapodni melyik városuk legyen a főváros, így az nincs Svájcnak. Időnként próbálkozik egy egy város nevezni a fővárosi posztra sikertelenül.

2018. dec. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

'Hova tartozik Svájc?


Én úgy tudom németországhoz...'


Mondd hogy 10 evesnel nem vagy idosebb, konyorgom...

2018. dec. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Ne könyörögj könyörgöm
2018. dec. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nem írsz kiegészítést a kérdés alá, még kibírtam volna röhögés nélkül, de így... :DDD
2018. dec. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!