Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hallókészülékesek! Ti nem...

Hallókészülékesek! Ti nem érzitek cikinek a készüléket? Nem zavar ha bámulnak miatta?

Figyelt kérdés

2018. dec. 19. 15:46
 1/4 anonim válasza:
Nem egyeltalán nem ciki. Bár az iskolaban eléggé veszélyes tartani mert van egy két hülyegyerek. Hány éves vagy?
2018. dec. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
21 , 6 éve van.
2018. dec. 20. 17:14
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj ide, kérdező! Hány szemüvegest ismersz? Azokat megbámulják? A hallókészülék ugyanazt a célt szolgálja, csak míg az első a látást, utóbbi a hallást javítja.
2018. dec. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szemüveget lehet akár divatból is hordani.

Egy hallókészülék ennél sokkal egyedibb dolog. Ha olyan készülékre van szükséged, ami látható (nem hallójárati) akkor számolnod kell vele, hogy időnként megnézik, mi van a füledben, és ilyenkor egyes embereknek megváltozik a viselkedése. Velem például gyakran előfordult, amíg ilyen készülékem volt, hogy elkezdtek velem kiabálva beszélni. Azok, aki ezt tették, biztosan a majdnem süket idős nagymamájukkal kapcsoltak össze gondolatban, akinek a hallásán kívül más egyéb problémái is voltak. (A jó hallás és a jó beszédértés nem feltétlenül jár együtt.)

Egyébként pedig azok, akik engem ismertek meg így, nem a nagymamájuk volt ilyen, azok tök normálisan beszélnek hozzám, és szerencsére én se igénylem, hogy kiabáljanak.

Emiatt régebben elég cikinek éreztem néha, hogy hallókészüléket kell hordanom. Szerencsére a technika fejlődik, és most már a modern hallójárati készülékemet nagyon kevesen veszik észre. Akik észreveszik, azok pedig már eleget beszéltek velem ahhoz, hogy ne befolyásolja őket a viselkedésükben.

2020. jún. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!