Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kell egy láncfűrész, legolcsób...

Kell egy láncfűrész, legolcsóbb minőségi benzines vagy drága elektromos legyen?

Figyelt kérdés

Téli tüzelő felvágásához lenne szükségem egy láncfűrészre.

Évi olyan 3-4 erdei köbméterről van szó.

A gond az hogy a rönkök átmérője nagyon változó, néha 50centiseket is kapunk azokkal mindig meggyűlik a bajunk a jelenlegi olcsó elektromos gépünkkel.

Egyik barátom azt mondta, hogy jobban megéri 50 ezer forintért egy Makita márkájú elektromos gépet venni mint pl Husqvarnából amit lehet kapni 50 ezerért.

Nektek mi a véleményetek/tapasztalatok erről ?



2018. dec. 29. 15:43
 1/7 anonim válasza:

Elektromosból én még nem láttam tartósat/erőset, ami hosszabb távon bírta volna.


Ami meg a Husqvarva, Stihl párost illet, sajna elqurviltak. Az olcsóbb modelljeik főleg. :(

2018. dec. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igaza volt. Nyilván a helyes kenést, a láncfeszesség utánállítását és a jó élezést+mélységállítást nem lehet megúszni, és nyilván nem olyan az ereje, mint egy jobb benzinesnek. Ha árban ott körül gondolkodnál, akkor benzinesből a Fuxtec és a Hecht ünnepeltebb modelljeit megkapod ennyiért. Erősen ajánlott a Fuxtec Youtube csatornáján megnézni a kezelést és karbantartást bemutató videókat, kb minden "erős, nem olcsó, de nem drága" fűrész esetében jól hasznosíthatók.


Az elektromos meg csak megy. Néha kábelt cserélsz, néha kapcsolót, olykor szénkefét, kondenzátort, féket... Mi is van még? Ja, olaj, lánc, lap, olajszivattyú, erőátvitel, burkolat. :)

2018. dec. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Én a helyedben benzines Tescos MTD-t vennék. Nekem bevállt.
2018. dec. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ha van 3 fázisotok akkor egy erős villanymotor motorvédő kapcsoló azt uccu neki egy körfűrészt hegeszteni sokkal olcsóbb és szerintem jobb is ha csak darabolni kell nekünk 4kW-os van csillag deltába kötve motorvédővel a vastag fákat is simán el lehet vágni vele hosszába és utána széttudjátok hasítani, néha nekünk is meg akad a fűrészlap de a motor nem áll meg már jó pár ékszíjat elégettünk :)
2019. jan. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50cm átmérőjű keményfát ki a rosseb akar felpakolni egy körfűrészre főleg ha max 20cm áll ki a fűrészlap.A legbikább elektromos fűrész annyit tud mint egy 40ccm-es benzines.Ezt 50 ezerért nem kapod meg,se benzinesből se elektromosból.Kicsit feljebb kellene tornászni azt a keretet mert a végén még tényleg valami hősies névvel felcicomázott
2020. ápr. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
folyt- Kínait kapsz ennyiért
2020. ápr. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem Fuxtec Ks 162-esem van -egy rakat szar nem ajánlom senkinek.
2020. okt. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!