Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Létezik-e olyan lakk, amivel...

Elektromann kérdése:

Létezik-e olyan lakk, amivel evőeszközt lehet lelakkozni?

Figyelt kérdés

Faragtam akácból fakanalat, amit vőeszköznek szeretnék használni. Főként teázáshoz használnám, ezért hamar elszíneződne. Arra gondoltam, hogy ha létezik erre a célra megfelelő lakk, akkor lelakkoznám, hogy megvédjem az elszíneződéstől. Már egy pár éve foglalkozom fa dísztárgyak készítésével (hobbi szinten), és amit használok lakk és lazúr, rá van írva, hogy játékokat, evőeszközöket, tányérokat tilos vele bevonni (gondolom mérgező, és az ételek, italok miatt könnyen bomlik).


Fel merült bennem, hogy esetleg létezik olyan lakk, amivel az evőeszközök is bevonhatók. Létezik ilyen lakk? Ha igen, mi hol vehetek ilyet?


Majd el felejtettem: színtelen lakk érdekelne.



2018. dec. 29. 20:33
 1/2 anonim válasza:
Paraffin olajjal szokták lekezelni az ilyen jellegű tárgyakat. Évente érdemes megismételni a felületkezelést.
2018. dec. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget :)
2018. dec. 31. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!