Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi okozhatja ezt a zúgást,...

Mi okozhatja ezt a zúgást, pattogást, vagy akármi is ez?

Figyelt kérdés

Kb 2-3 hónapos gitárról van szó. Csak egy hónapja kezdte ezt csinálni. Azt tudom hogy nem a kábellel és nem az erősítővel van a baj, mert ha a kezemben fogom a kábel végét és ugye a földelést fogom (ha az nem a földelés, akkor a jack legvégét) és egyenletesen "szépen" búg, miközben összevissza rángatom a kábelt. Sima Fender kábel, jó minőségű.

Ezek után csak a gitárra tudok gondolni, hogy abban van valami gond. Minden csatlakozást (forrasztást) megnéztem, de semmi "rendellenest" nem találtam. A jack aljathoz forrasztott 2 kábelt újraforrasztottam, mert a földelés kábel nem a legjobban volt rajta, aztán gondoltam a másikat is újraforrasztom, hátha segít. Most nagyjából ugyan ott vagyok ahol eddig, semmi különbség. A jack aljatot kitisztítottam fülpucoló pálcikával, és egy pici rozsda lejött, de az sem segített.

Itt van róla egy videó, hogy egyértelműbb legyen miről beszélek:

[link]



2018. dec. 30. 15:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Huhh, ez elég durva. Látatlanban a tremolóra gondoltam de az nem szokott ennyire ropogni viszont ez nagyon a jack csatira hajaz. Azt a kis laprugós pöcköt kellene benne erősebben visszagörbíteni, vagy cseréld Goth-ra.
2018. dec. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Próbáltam jobban befelé görbíteni, hogy ugye erősíbben fogja, de de igazán segít. Nehezenn beledugni, nehezebben kattan be, tehát tényleg jobban be lett hajlítva, de nem segít. Akkor csak az új jack aljzat a megoldás?
2018. dec. 30. 19:06
 3/4 Mojjo ***** válasza:
Én azt mondom, új jack aljzat vétele, meg szerelgetése előtt érdemes lenne elvinni egy hangszerészhez. Az tűnhet a drágább megoldásnak, de ha semmi baja a jack aljzatnak, akkor felesleges kiadás lenne, és könnyen az olcsóbbnak tűnő út lesz a drágább...
2018. dec. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Pici kontakt spray a dugóra, aztán bedug és forgat, majd kihúz. Nyilván a kábel másik vége be se legyen dugva! Félórányi várakozós pogó után teszt, és elvileg ideig-óráig jó lesz. Tehát marad az aljzatcsere.
2018. dec. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!