Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a filozóiá...

Mit gondoltok erről a filozóiáról?

Figyelt kérdés
Azt már régóta tudom, hogy szerintem Isten nem az aminek például a kerssztény vallásban leírják. De sose tudtam igazán, hogy miben hiszek. Mostanra alakult csak ki. Szerintem Isten nem egy "személy" (bár a vallásokbn sem az szerintem). Azaz isten nem szeret, nem gyűlöl, mert.nem hasonlítható az emberhez. Az Isten fogalom inkább csak annak az erőnek a megnevezése ami az életet "teremtette". (például) Vannak azok az emberek, akik azt mondják, hogy semmi sincs a világ mögött. Minden csak tudományos alapon értelmezhető. Nagyon nem szeretem az ilyen embereket, de én nem szeretnék megváltoztatni semmit és senkit. A földön egyik pillanatban még nem volt élet, a másikban már igen. Lehet ez egy sejt, egy növény. De mi az? Mitől él? Nem arra gondolok, hogy ha tud önállóan szaporodni és táplálkozni akkor élőlénynek számít, hanem arra, hogy elmondható egy fáról,hogy az él. Mi az az élet és mitől alakult ki. Hogyan? Az Isten maga az élet. Az élet ereje. A világegyetem végtelensége. De "Isten" ottvan egy parányi hangyában is. Nem kell messzire menni, hogy észre vegyük. Isten az élet összhangjának a megszemélyesített alakja. Egy kutya például nem feltétlenül tud arról, hogy léteznek a tengerek mélyén polipok, tintahalak. De mégis köze van egymásnak a két élőlények. Bár hosszú úton lehet összekötni, de a világon mindennek can szerepe és minden összhangban van. Az isten (itt már direkt nem íom nagy betűvel) a zene, mert a zene az élet hangja. (Feltéve ha jó zene, de ez embertől függ, ízléstől) A zenében minden hangnak köze van egymáshoz, minden parányi rezdülés megváltoztatja az összhatást. És mégis van egy ritmus, ami segíti egyben tartani a hangokat. Nem hiszek a mennyben, a pokolban. Abban, hogy jézus Isten fia. Abban, hogy Isten büntetbés megbocsált. Szóval ennyi lemme az én gondolatom. Hozzá tenném, hogy az istenszerető emberek ne bombázzanak az olyan válaszokkal, hogy bűn amit leírtam. Mert abban is hiszek, hogy mindenkivel az történi, amiben hisz. Lehet, hogy valaki világában én biztos, hogy pokolra kerülök. De az én világomban újjászületek. Lehet, hogy valaki világában én halálom után minden szinten megszűnök létezni. A válaszokat előre is köszönöm. Bocsánat ha helyesírási/fogalmazási hibát találtok! És boldog új évet mindenkinek!

2019. jan. 2. 17:03
 1/1 anonim válasza:

Szerintem is így van kb ahogy leírtad!


Talán még az itt a kérdés hogy mik vagyunk mi emberek?

Akik képesek vagyunk erre rálátni.., mert megvan hozzá az eszközünk. Ez a gondolkodás.

Szerintem testünk csak egy "tároló,, ami erre az életre szól. Megjegyzünk dolgokat, és van egy memóriánk amivel tudunk az emlékeink, és elképzeléseink között mozogni.

De ez nem valóságos, mert ami elmúlt az elmúlt, a jövő pedig még nem kiszámítható.

De amúgy is miért alakultunk így ki? Hmmmm?

Talán azért mert inkább belső "szokások,, mintázatunk vagyunk, és egy adott helyzetben azért reagálunk pont úgy ahogy... Ez alakítja ki a személyiségünket,, az emlékeinket stb.

Talán ha meghalunk tovább megy ez a "mintázat,, új testet (vagyis tárolót) veszünk fel, és újra kialakul az egész út. Pont úgy ahogy követjük a belső szokásainkat.

Mert honnan jöttek belül a szokások a kezdetektől fogva?


(A probléma pl nálam ott van hogy nem tudok változtatni a belső mintázatomon, mert én vagyok a "menekülő,,. Egész életemben menekültem főleg az élet elől, de amúgy minden elöl ami felelősséggel jár. Most itt vagyok elzárva a világtól - ahová bezártam magam, mert már mozdulni sem bírok, de még mindig nem akarok változtatni. Most is csak menekülök, és nem akarok szembenézni az élettel.)


Szóval a lényeg hogy szerintem a belső igazi önmagunkban nincs semmi amit definiálni lehetne.

Az erre kialakított mintázat az ami jobban vagyunk - mint akinek hisszük magunkat.

Mert az még az erre rárakódott személyiségünk (az információhalmaz) amivel tévesen azonosítjuk magunkat biztosan nem mi vagyunk - mert az csak így összetettségében létezhet. Elvileg változtatható minden eleme.


A teremtő nem foglalkozik vele hogy mi milyen utat járunk, mert talán az csak rajtunk múlik...

Maga a jó, és rossz fogalma is csak a saját tudatunkban keletkezik, mint minden más..

Az egész egy vicc. Egy illúzió...

A kérdés talán az hogyha így látjuk miért nem tudunk magunkon változtatni..?

Mert ugye minden amit csinálunk annak következménye lesz. Ezért kb ami most történik velünk, az már korábbi döntéseink következménye. Ez a legviccesebb az egészben... Valahogy én ezt nem tudom komolyan venni.


Szóval az Isten - vagy a bennünk lévő megfoghatatlan (leírhatatlan) igazi önvalónk {ami minden élőben jelen van} maga a tökéletesség. Abban nincs semmi amit meg lehetne fogni, vagy le lehetne írni (definiálni lehetne) mert akkor az már nem az lenne. De mégis onnan az egységből keletkezett minden. Ez a leírhatatlan dolog szerintem maga az Isten is.

2019. jan. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!