Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudtok a narutohoz a bleach-he...

Tudtok a narutohoz a bleach-hez és a dragon ball hoz hasonló animéket? Vagy a death note hoz?

Figyelt kérdés

2019. jan. 8. 23:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Bármelyik shounen.
2019. jan. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

A bármelyik shounen szerintem kicsit tág fogalom ahhoz, hogy a kérdezőnk hamarabb leljen egy új kedvenc sorozatra. Én ajánlanám mondjuk

A Nurarihyon no mago-t: tökéletesen shounen, misztikus, youkai-ok vannak benne, a karakterek sokszínűek, és szerethetőek. Van enyhe szerelmi szál, de nincs jobban túl tolva, mint a Bleach-ben vagy a Naruto-ban.

Katekyo hitman reborn : bolondos anime, mafia téma, sok power-up, szerethető karakterek, kicsit alap humor, de egyáltalán nem az az anime, ami gondolkoztatna is. Kis könnyed, olykor pedig butácska, de még így is a nagy shounen animék között emlegetik. Talán mert a mangája tényleg badass xd

Mekakucity actors: ez már kicsit drámaibb anime, és nagyon művész típusú, valamint nem árt gondolkozni is közben, mert különben belekavarodsz a történetbe. A poénok jók, a rajzolás szép, modern világban játszódik, és természet feletti képességekkel rendelkező fiatalok életét mutatja be. Nagyon sok témát, és gondolatot vet fel az emberben nézés közben.

Charlotte: itt is képesség birtoklókról beszélünk, ám a főszereplő egy tipikus anti hős,de nagyon könnyű azonosulni vele, és olykor az emberi hibáit is elfogadjuk, mert lényegében vele együtt bolondulunk meg a 13.rész végére. Van benne loli kishúg, tsundere csajszi, és persze harc, és némi vér is. Itt kapunk társadalmi kérdéseket, hogy mi lenne, ha léteznének szuperemberek, és vajon ők lennének az elnyomó, vagy mi átlag emberek. Kötelező szerelmi szál is van benne persze, de az is nagyon szépen van ábrázolva.

Blood Lad: avagy a shounen klisék összemixelése egy nagy paródiába. Főszereplő nőnk véletlenül egy vámpír társaságába keveredik a Démon-világba. Nagyon sokat lehet rajta nevetni, jó a grafika, a történet ugyan lényegében egy mondatra kitehető, de az anime karakterjei fenomenálisan nagy arcok.

Black rock shooter: főszereplő nőnk(mert hogy ennek női szereplői vannak szinte csak) nem tud róla, de össze van kötve egy másik dimenzióbeli világgal, ahol egy bikinis dark Hatsune Miku karakter darálja a többi szereplőt, per őt darálják. Ezt az animét nagyon rég láttam, de a grafika elképesztő, a történet olyan, hogy már néha azt se tudod fiú vagy e vagy lány. Igaz szokatlan az, hogy csak lányok uralják az egész animét, de az valami brutális, amit leművelnek benne. Egyik srác ismerősöm kedvenc animéje, szóval ajánlom mindenkinek. Nagyon brutál anime.

Ao no exorcist: Tudod, van az az anime, aminek a mangája még nincs befejezve, ezért az anime készítői adnak egy új endet a sorinak, ami egyáltalán nem követi az eredeti történetet, aztán sok sok évvel később kiadnak egy új évadot, és azt mondják, hogy az eredetileg látott befejezés egy bullshit, és kb a 14 részig van értelme az első évednak(ami amúgy 25 rész, ha jól rémlik), aztán a többit dobd a szemétbe, és a második évadjának 12 részét add hozzá, és már azt se tudod mi a franc történik veled, mert mindent összekutyultak a drága emberek, akik ezen dolgoztak, és tönkre tettek kb mindent. Jeezz. Az anime amúgy hatalmas nagy siker az én listámon, még úgy is, hogy ennyi körülményes kitérőt adtak ezzel az összevisszasággal. Történetünk fő hőse "békésen" éldegél addig a pontig, míg rá nem jön, hogy a démonok léteznek, és nagyon is köztünk élnek. A történet vezetés fordulatos, a karakterek kidolgozottak, szerethetőek. A rajzolás nálam itt is egy 5ös. Van benne harc, menci katana, durván erős ellenfelek,ultimátum arra, hogy a főhős magát a Sátánt akarja seggbe rúgni, poén, csipet szerelem, vér, és sok sok dilemma. Én a főszereplőt, Rint imádtam. Az első, és második opening pedig nagyon király! Én mindig végig hallgattam.


És akkor most jöjjenek a hype animék:

Attack on Titan: a shounen orgazmus új világa falak közé el zárva, sok éhes óriás elől, akiket főszereplőnk egy erős ultimátum miatt mind el akar pusztítani. Ám több is van ennél, ugyanis a fater a főhős pincéjébe rejtette az óriások titkát, ami sajnos hamar elérhetetlenné válik a srác számára az első részben történtek miatt. Jaj és nem mondtam még? Ezek az óriások embereket esznek. Jó étvágyat!

Fairy Tail: a nagy shounen királyok egyik szerényebb tagja, amely több száz része fut, és most adagolják ki nekünk az utolsó évadot. A történet egy másik világban játszódik, ahol mágusok alkotják az emberiség.. úgy majdnem minden tagját. De minimum aki nem, az éppen a boltban árulja azt. Vannak benne varázs lények, a karakterek változatosak, az anime NAGYON shounen, sok a random power-up, de hidd el, ha elkezded, beszippant a világ. A fő gonosz pedig irtó király, bár csak a sokadik részben lép színre, azért mindig meghatározó a szerepe, mégha csak épp bele fut főhősünkbe is.

One punch man: kötelező röhögőgörcsbe törsz ki minden egyes rész nézése közben. A szuperemberek világában vagyunk ismét, főszereplőnk pedig ezt a szuperhős világot parodizálja ki, ahogyan durván atom hiper erős, mégsem sikerül neki semmi. A karakterekből én csak hármat jegyeztem meg, a két főszereplőt, és a random biciklis csávót, akinek mindig rohadt nagy mákja van, és nagyon poén. Amúgy nagyon könnyed anime, semmi komoly témával, de haláli humorral.

Boku no hero academia: az új shounen király? Legalábbis sokan ezen gondolkoznak. Sokak szerint pedig csak egy újabb hype anime, ami a mostani Marvel és DC hullámot lovagolja meg. Ám szerintem ettől sokkal több. Főszereplőnk alap shounen klisésen kezdi, azaz gyenge, nincs semmi ereje, de több akarat van benne, mint bárkiben. Aztán persze jön a fordulat, és ő is szuper erőre tesz szert. A mangaka, aki létrehozta a világot nagy képregény rajongó, és imádja a szuperhős világot, ám minden karakter, és minden képesség kínos pontossággal van kidolgozva, amitől a karakterek többsége szuper mega király, és egyedi. Ráadásul a háttérsztorijuk se semmi egyes karaktereknek. Ha nem a főszereplőt favorizálod, van még 30 másik, akivel együtt lelkesedve szállsz szembe a gonosszal. Írnék még többet is, de egy az, hogy spoiler lenne, másrészt pedig akkor sose lenne vége a válaszomnak.

Boruto: ezt nem is taglalom. Ha ismered a Narutot, akkor ennek az animéknek a létezéséről is tudsz. Ha nem, akkor maradjunk a Naruto elcsépelt új változatánál, ami néha felveti a mi valóságos társadalmi problémáinkat is a fiatalokkal szemben.

Black clover: 2017 legidegesítőbb szinkronjának debütálása. 65 részes anime, tele shounennel, mely ugyancsak egy olyan világban játszódik, ahol nincs technológia, az emberek mágiát használnak, és nekem lényegében egy fairy tail kopi (bocsássa meg minden BC rajongó, nekem annyira nem jött be) Amúgy a grafika jó, a történet seee rossz, csak nagyon belement a klisékbe, amitől néha túl kiszámítható a következő esemény. Én a mangáját egy ideig rendesen követtem, de aztán már nem kötött le annyira, így az animét se néztem végig, tehát nem teljes értékű, amit most itt mondok. Ám egy esélyt megér, mert vannak benne epik csaták, amik mutatósak, démoni erő. Sok sok power-up, és egy ordítozós kölyök főszereplőnek, akiben túlteng a tenni vágyás.

Nanatsu no taizai: megtalálhatsz benne különleges erőkkel rendelkező személyeket, varázslatokat / természeti törvényeket (melyek a világ szerves részét képezik), démonokat, elfeket, halhatatlanokat, óriást és az elmaradhatatlan középkori stílust. Viszont még sok egyéb mást is megtapasztalhatunk. Híres, én csak pár részt ismerek, de az animés barátaim nagyon dicsérik. Nem is tudom, hogy miért nem folytattam... szóval megyek is megnézni pár részt xd


Remélem ezek közül akad egy,amit még nem láttál, és tetszene. Érdemes új dolgokba is bele vágni, a hype animék pedig talán nem véletlenül érdemelték ki a figyelmet. Szerintem legalábbis jó kis sorik. Na jó anime nézést, én is lépek animézni. Remélem segítettem egy kicsit is.

2019. jan. 12. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Érdekes,hogy az utolsó rengeteget megemlített,meg "királyokat" is de trón tetején csücsülő One piecet nem.

Nagyon hosszú,és még közel sincs vége de én nagyon ajánlom,mert tényleg ez a best.


A történet röviden:Kalózokról szól egy kitalált világban ahol szinte minden kalóznak az a célja,hogy megtalálja Gol D. Roger,a kalózkirály kincsét a One piecet és ezzel ő legyen az új Kalózkirály. Erre törekszik a story főhőse Luffy is a legénységével akiket az úton szed össze.


Vannak benne

-különleges képességek mint a démongyümölcsök vagy a haki

-fantasztikus,jól megalkotott karakterek akik akár több 100 rész múlva is megjelenhetnek újra vagyis a legtöbb animével ellentétben nincsenek elfeledve

-minden arc egy új változatos helyszínt hoz,nem ragad le egy helyen

-a humor fergeteges,sok még mai napig sírva röhögős

-zseniális,jól kidolgozott harcok

-sok rejtély ahol némelyikre még most sincs válasz

-hihetetlenül jól felépített világ,rengeteg utalással a későbbi történésekre


Sorolhatnám még a végtelenségig.

Van egy réteg akinek annyira nem jón be kb az első 20 rész a grafika miatt(1999ben kezdődött az anime) vagy hogy kicsit gyengébb a story.Bár nekem még ezek is bejöttek de hidd el,hogy megéri végigmenni ezeken is ha esetleg neked nem hisz mint mondtam zseniális lesz később.

2019. jan. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen lesz mit nézni :D
2019. jan. 12. 15:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Yu Yu Hakuso

Slayers

Toriko

2019. jan. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Azért nem említettem, mert aki most bele kezdene a One piece-be, az biztosan olyan függőséget kapna, hogy 1 hónapig koplalna, és ki se mozdulna, és még talán akkor se jutna el addig, ahol most az anime tart. Bevallom nagyon menci, és király sorozat, és minden pozitív dolog,amit említettél róla igaz, de a 868 rész, az 868 rész. Általában, amikor egy laza Fairy Tail-t ajánlok a maga (most) 291 részével, akkor is csak elhúzott szájakat kapok válaszul, meg a ,,Talán majd egyszer" reakciókat. Szóval ez rossz megszokásom, hogy azt már nem ajánlom. xd De igen, ha nagy shounen királyok, akkor az One piece és Luffy. Nem azért, mert régóta fut, és közel 900 részes, hanem mert ez alatt a sok rész alatt is megmaradt az eredetiségnél, és az élvezhető humornál, és a küzdelmek is epikek.:D
2019. jan. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!