Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit mondjak a fonoknek? Miert...

Mit mondjak a fonoknek? Miert akarok folmondani?

Figyelt kérdés

Multheten mar irtam kerdest azzal kapcsolatban hogy a fonokom behovott dolgozni de en az elso napomon lazasan mentem be. Masnap viszont annyira lazas lettem hogy megmondtam hogy nem fogok menni. Az orvos csutortokig nem is engedett akkor kell visszamenjek majd hozza.

Tegnap beszeltem a munkahellyel a fonok pedig jelzi tovabb a tujaldonosnak hogy a heten lehet nem is leszek.

Nekem igazabol nincs pofam odamenni. Marcsak azert sem mert biztos a munkatarsak engem fognak szivatni (szobalany vagyok).



2019. febr. 5. 09:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen szerencsétlen véletlenek vannak. Ha normálisak, akkor megértik. A kollégák miért szivatnának egy új embert, akire nyilván szükség van? Még nem is ismernek. Nem sumákolsz, hanem csak beteg vagy. A próbaidő alatt bármikor indoklás nélkül felmondhatsz.

Csak ezért ne tedd. Várd meg, míg rendbe jössz, s derüljön ki, mi lesz.

2019. febr. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Előfordul az ilyen. Nekem a kolléganőm amikor jött dolgozni 2 napot dolgozott, majd a harmadik nap eltört a lába. Amikor visszajött senki nem szívatta, senki nem bántotta. Nem direkt lesz az ember beteg vagy töri el a lábát.
2019. febr. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mar akkor reggel jeleztem hogy lazasan bentem be es igazabol nem mondtak hogy uljek le vagy valami meg ameddig ok cigiszunetre mentek atpasszoltak a munkakat hogy addig csinaljam en az utolso oraban meg mar direkt kihajtottak a maradek szuszt is belolem, a fonok lathatoan nem akarta elhinni hogy beteg vagyok es 39 fokos lazzal is be akart hivni dolgozni. Igazabol nem tudom, hogy akarok-e ilyen fonokkel dolgozni.
2019. febr. 5. 09:41
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha felakarsz mondani, akkor írásban kell felmondanod. Írásban közöld, hogy köszönöd a lehetőséget, de felmondasz. Ha próbaidős vagy akkor megindokolnod sem kell. Csak leírod, hogy Köszönöm a lehetőséget (munkát) X napon felmondasz. Ennyi.

Ha már lejárt a felmondási időd, akkor meg kell indokolnod. 2 lehetőség van. Az egyik, hogy leírod őszintén, hogy nem akarsz ott dolgozni mert betegen is hajtanak mint az igáslovat, vagy leírod, hogy családi okok miatt. vagy költözés miatt, vagy szakmai váltás miatt akarsz felmondani. A felmondó levelet reggel odaadod, és ennyi. Nem kell magyarázkodni. Ha kérdezik, mond, hogy minden le van írva. Még valamit. Ha próbaidős vagy akkor a felmondási papír leadása után nyugodtan kisétálhatsz, és élheted az életed tovább. Nem kell 1 napot sem tovább dolgoznod. Ha már nem vagy próbaidős akkor számítanod kell arra, hogy a felmondási papír leadása napjától 30 nap felmondási idő van. (ezért nyomatékosan írd bele, hogy 2019. február 10-től felmondok., mert innentől számít a felmondási időd) Akkor maradnod kell még dolgozni, hacsak a főnök nem tekint el a felmondási idődtől, és közli, hogy nem kell dolgoznod ( de ki kell fizetnie)

2019. febr. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Simán próbaidőn vagy. Betelefonálsz, hogy nem óhajtasz ott dolgozni.

Ahol ilyen "kedvesek" a munkatársak, ott egészségesen sem lesz happy dolgozni.

2019. febr. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 csatrad ***** válasza:
ne felejtsetek el. proba ido alatt a munkaltato is probaidon van. ha nem felel meg akkor kereshet mast
2019. febr. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!