Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az emberek miért rendelnek...

Az emberek miért rendelnek olyan oldalakról mint az aliexpress, vagy wish? Mik azok amiket ha rendelnék nem romlanának el amint megkapom?

Figyelt kérdés
Nemtudom mit és miért érné meg rendelni ilyen helyekröl.
2019. febr. 8. 07:17
 1/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Különöző kábelek, macskának játékok, apró-olcsó kütyük, telefontok, fólia, stb. Ilyesmiket rendeltem. Oké, nem Ali, nem Wish, hanem Ebay meg Gearbest. Persze volt ami eleve szar volt (refund), volt ami hamar tönkrement, van ami évek óta teljesen jó.
2019. febr. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Telefontokot pl érdemes wishröl venni. Én vettem onnan olcsón. Nagy dolgokat viszont nem érdemes.
2019. febr. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezek az oldalak piacterek, ahol sok-sok értékesítő van. Csak olyantól kell rendelni, akinek a minősítése kiváló, s csak olyant, amin itthon egyáltalán nem kapható, kapható, de sokkal drágábban, nem érdekes a garancia, termékszavatosság, javítási lehetőség, alkatrészek beszerzése. És persze valóban szükség van rá.

Magyar üzletekben is kaphatsz silányat. Pedig azt kézbe is veheted, megszagolhatod, fel-/kipróbálhatod stb.

2019. febr. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tánckellékeket vettem ebayről. A mai napig semmi bajuk, bár nincsenek agyon nyúzva. Meg LED lámpát spéci foglalatba. Háromból kettő egy éven belül kipurcant, a harmadik 2 éves már és semmi baja. A rosszak helyett rendeltem ugyan olyat csak más eladótól, most 1 évesek, még működnek.
2019. febr. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 2*Sü ***** válasza:
100%

Rendeltem más sok dolgot AliExpress-ről, eBay-ről, néhányat Wish-ről is. Jellemzően olyan dolgokat, amik nem képviselnek nagy értéket, de azért annyira mégis, hogy legyen jelentősége annak, hogy valamit féláron vásárolok meg. Pl. LED világításhoz rendeltem számos dolgot, kisebb elektronikai eszközöket – jack elosztó, usb hosszabbító kábel, meg ilyenek –, de rendeltem pl. túrázáshoz is kisebb kiegészítőket, vagy pl. napszemüveget is.


Jellemzően egyébként ezek olyan termékek, amiket ha egy magyar webshopon rendelsz meg, a magyar webshop is ezekről az oldalakról, vagy ezen oldalakon található eladóktól szerzi be. Csak mivel a magyar webshop tart raktárkészletet, hamarabb ideér, viszont cserébe az árhoz csapódik a magyar webshop költségei, profitja, meg természetesen az ÁFA is.


Egyébként ahogy előttem mondták, ezeken az oldalakon egymástól független gyártók, viszonteladók teszik fel a termékeiket. Van, aki gyors haszonszerzés reményében tömegesen ad olcsón működésképtelen cuccokat, de ezek hamar kikopnak, csak a gond, hogy mindig újratermelődik ez a réteg. Van, aki meg hosszútávon gondolkodik, működő, relatíve minőségibb termékeket kínál korrekt áron. Ha jó üzletet akarsz csinálni, egy működőképes terméket akarsz venni jó áron, akkor nagyon érdemes megnézni egyrészt magának a terméknek az értékelését, a vásárlók kommentjeit, abból sok dolog ki tud derülni. Másrészt magának az eladónak az értékelését is érdemes nézni, milyen pozitív és negatív visszajelzések vannak róla milyen arányban. Érdemes attól vásárolni, akinek a visszajelzései jók és sok visszajelzése van, akkor elég kicsi az esélye, hogy valami hibás, vacak dologba futsz bele. (Egyébként az oldalak erre is nyújtanak gyógyírt, lehet vele élni, bár nekem erre még nem volt szükségem. A pénzt a problémás vásárlásoknál rendszerint vissza tudod kapni, maximum időt veszítesz.)

2019. febr. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!