Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért veszik komolyan azt, ha...

Miért veszik komolyan azt, ha valaki a fénykard helyett lézerkardot mond?

Figyelt kérdés
Több helyen is láttam a fanatikusokat vitatkozni, hogy valaki fénykard helyett lézerkardot mond. és egyből jönnek a fanatikusok és sz*rrá oltsák az illetőt. Miért veszik ennyire komolyan? Rosszul mondta, oké, de nem mindegy? nagyon gyerekes.

2019. febr. 20. 06:10
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem sincs sok értelme ezen vitatkozni.

A fénykard a hivatalos megnevezése, de mindkettő helyt àll.

2019. febr. 20. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hát éppen azért, mert fanatikusok. :D Mondom ezt úgy, hogy ebben én is benne voltam, anno. :)

Persze fanatizmusnak is vannak fokai, de a hardcore fanok kifejezetten allergiásak a helytelenül alkalmazott elnevezésekre, mert ha ez az új rajongóknál rosszul rögzül, akkor felhígul a rajongó tábor tudásbázisa.


Lightsaber = fénykard mivel a light fény, és nem lézer.

Alapvetően nem szerencsés a ferdített fordításokat alapul venni.

Magáról a fénykardról tudományos ismertetők vannak az elvi működéséről, s a nem elvakult fanatikusok azt is belátják, hogy a fénykard megvalósítása nulla esélyű, mivel ha valóban lenne egy generátor szerűség (tápegység-energiacella) a nyélben, ami az energiát adja, plusz a fókuszáló kristály, ami összesűríti egy pontba a fényt, mint energiát, akkor is kellene egy tükröződés, ami a kard kb. 120 cm végétől visszafordítja a sugarat, különben elveszne az energianyaláb a semmibe, akár egy zseblámpánál.

Bárhogy is, jó agytorna, okot ad arra, hogy a tudományokban elmélyedjünk, mint bármely értelmesebb sci-finél.

Leegyszerűsítve az okokat: inkább ez, mint vitatéma, minthogy alkohol-drog-cigi stb. káros dolgok kombója foglalják le a kölyköket, és a gyerek lelkületű (de nem gyerekes) felnőtteket.


Mellesleg az, hogy sz@rrá oltsanak valakit, az is sokat elárul egyesek szocializációs készségeiről, mert lehet ezt kulturáltan is előadni, de az is lehet, hogy éppen ott, és akkor szakad el a cérna, mert például kb. tizedszerre olvassa rosszul ugyanazt a fogalmat.


Magyarország amúgy sem a vitakultúrájáról híres.

2019. febr. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
32%
Mi is voltunk kis gyerekek amikor fakardoztunk, nincs abban semmi.
2019. febr. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
45%
Amennyire tudom amiota megjelent a Fanboys című film, azóta van ez, előtte senkinek eszébe se jutott, hiába a magyar szinkronban is tobb helyen lézerkardot mondanak..
2019. febr. 20. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%

Utolsó: Bocsika, de ebben tévedsz. A kezdetektől benne voltam SW klubban, amikor még alig volt net, és sokunknak még e-mail címe sem volt. Havonta élő klubnapot tartottunk.

MÁR akkor is szóba került a ferdítés-fordítás dolog!

2019. febr. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!