Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egyéb kérdések » Egyéb kérdések

A kérdés

Névváltoztatás. Megváltoztathatom a kereszt nevem, ha férjhez megyek?

Az anyakönyvvezető megkérdezi ugye, hogy milyen nevet kívánok használni a házasság után. Ilyenkor megváltoztathatom a kereszt nevem? vagyis, ha engem mondjuk lakatos gizellának hívnak és a férjem kovács istván, akkor én kérhetem, hogy a jövőben mondjuk kovács anna legyen a nevem?

Vagy ezt külön kérelmezni kell előtte vagy utána az anyakönyvi hivatalban? ha igen, akkor előtte vagy utána?

Keress kérdéseket hasonló témákban: névváltoztatás, keresztnév, házasság, anyakönyvi hivatal

febr. 20. 08:35  Privát üzenet  

A válaszok

Hát ez nem így működik. A keresztnév-változtatásnak nincs köze a házassághoz, ott csak arról dönthetsz, hogy felveszed-e valamilyen formában a férjed nevét vagy sem.

A névváltoztatást kérelmezni kell, ennek van egy díja, nem tudom, most mennyi, pár éve 10.000 Ft volt. De ami még költséggel jár, az az összes papírod - személyi stb.- lecserélése lesz. Persze ezt akkor is meg kell tenni, ha férjhez mész és ezáltal változik meg a neved.

Nem könnyű összehozni, hogy nagyjából egy időben történjen a névváltozás, meg az esküvő, hogy utána egyszerre tudd lecserélni az irataidat, és ne kelljen mindent kétszer. De végül is nem lehetetlen.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont febr. 20. 09:07 Privát üzenet
poccok nevű felhasználó válasza:

Külön kell kérni és fizetni érte.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont febr. 20. 09:09 Privát üzenet

Esküvőkor nem változtathatsz, jóval előbb vagy utána intézd!

Ha előtte, akkor Lakatos Anna leszel az esküvőig (aztán Kovács Anna= 2 x változtatás, összes iratod cseréje!).

Ha utána, akkor Kovács Gizellából leszel Kovács Anna, itt ugyanez a hercehurca, DE a férjed iratait is le kell cserélni, ami rád vonatkozik.

MEGÉRI???

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont febr. 20. 09:30 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Utálok hivatalba járkálni. Már azt is meggondolom ennyi macerával, hogy férjhez megyek-e, vagy maradunk élettársak :D Ha 19 évig jó volt, akkor majd inkább beletörődök, hogy hülye nevem van. Közben olvastam egy fórumon, hogy a bizonyítványokat úgysem cserélnék, hanem csak kapok valami okiratot és azt kell mutogatnom az iskolai végzettségekkel. Mondjuk nem sok van, általános+szakmunkás+ tanfolyam, de akkor is szopás.

# 4/6Időpont febr. 20. 09:43 Privát üzenet

Természetesen megváltoztathatod ekkor a keresztneved. De (példád szerint) csak 'Istvánné'-ra. A teljes neved Kovács Istvánné lesz. Levelezéskor, vagy barátaid, munkatársaid is csak Istvánné-nak szólíthatnak ezentúl.. (hiszen csak erről fognak tudni)

Tehát lehet, de elég szerencsétlen megoldás. Csak e miatt nem érdemes férjhezmenned.

A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont febr. 20. 12:50 Privát üzenet
poccok nevű felhasználó válasza:

Már azt is meggondolom ennyi macerával, hogy férjhez megyek-e - nem muszáj felvenned a férjed vezetéknevét. Nálunk van a családban, aki nem tette.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont febr. 20. 17:01 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hol tudom megvásárolni a Halálos iramban szereplő Vin Diesel által viselt nyakláncot?
Karácsonyi ajándék ötletek Tatáknak, kereszt apának?
Az aláírásomat megváltoztathatom?
Facebookon miért az a neve valakinek hogy pl. Nati Khalifa? Mi az a Khalifa? Mi az pl. hogy Szinti Jb? Vagy Somerhalder? Vagy pl. Kétszer a kereszt nevünk pl. Mirella Mirella
Létezik olyan kapcsoló, ami 2 billenős, az egyik része váltókapcsoló, a másik sima egysarkú?
Facebookon volt egy régi felhasználóm, amin igen illetlen dolgokat tettem közzé. A jelszavamat sikerült elfelejteni. Az e-mailhez, aminek segítségével megváltoztathatom a...

Kérdések az Egyéb kérdések rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!