Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Első versnek milyen?

Első versnek milyen?

Figyelt kérdés

Te voltál a mindenem

Már csak fájdalom vagy

Ki sebet ejtett bennem

Ki ürt ültetett belém


Érezni akarom az arcomon a csókod.

A vállamon a tapintásod;

Látni a gyönyörű mosolyod.

Hallani az édes kacajod.


Kérlek, még egy kicsit szeress

Összetört szívem,gyenge testem.

E két dolgon kívül nincs másom,csak lelkem.

De ha mégis keresnél,a multban lennék.


A szerelmed,ki színt visz szürke napjaimba

Ki napsütést visz ködös útba

Ki összeragasztja az összetört szívem.

Ki meggyógyít s tovább jönne vélem.


Már csak töredéked maradt

Magad után hagytad

Eggyet kívánok csak eggyetlen eggyet.

Az igaz szerelmed.


Elfogytam az ölelésben.

Már csak a nyoma maradt.

Csókod elhalványul.

Már csak a helye maradt.


A címe: Elfogytam az ölelésben.


Ez az első "komolyabb" versem.



2019. febr. 22. 22:20
 1/9 A kérdező kommentje:
*De ha mégis keresnél,a multba leszek.
2019. febr. 22. 22:20
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Inkább ne kísérletezz versírással!

A rímeid nagyon gyengék vagy nincsenek, a szótagszám hol sok, hol kevés, a helyesírásodban is van hiba (egyet,e gyetlen egyet = egy gy-vel kell írni!)

Próbálkozz rövid novellával inkább, mert szép érzésekről teszel tanúbizonyságot!

2019. febr. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Gyenge. De próbálkozni szabad. Nekem kb a 200.-tól lettek jók a verseim.
2019. febr. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én botor elolvastam. Mindig belefutok ebbe. Eddig egyetlen verset sem találtam ott, ahol a kérdező verset ígért. Ez nagyon-nagyon-nagyon nem vers. Még csak nem is gyenge vers.


Mutatok valamit:


Már vénülő kezemmel fogom meg a kezedet, már vénülő szememmel őrizem a szemedet.


Világok pusztulásán ősi vad, kit rettenet űz, érkeztem meg hozzád s várok riadtan veled.



Vagy:


Lillám! midőn szemem nézi hajnal tekintetedet, ezer grácia ígézi elmerűlt képzésemet;

Látván Citére virágit, olvadni kezd kebelem, s az egész menny boldogságit szűk mellyemben viselem.


Mit is tettem?

A szöveget nem sorokra bontva írtam be ide, hanem mondatonként. A te „költeményedben” nincsenek mondatok.

És így gondolatok sem fogalmazódnak.

Nincs semmilyen rímképlet. Semmi olyan tulajdonsága nincs, amitől ez vers lenne. Szóhasználatod is nyers, közönséges.

2019. febr. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
Ez még elsőnek is gyenge.
2019. febr. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
32%
Nekem tetszett,talán mert az érzéseimet írtad le.
2019. febr. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
32%
Nekem a szomorú és ambivalens gondolat tetszik, amit átdani próbál. A kivitelezésen meg sajna jócskán dolgozni kell...
2019. febr. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem is sok vele a problémám. De én teszek neked egy szívességet, és Te arathatod le a babérokat, nem fogom én kiadni. Mivel én.. másféle írásokat alkotok. Inkább még ennél is depisebbeket, de szerelemről nem szokásom. Nos tehát, kijavítom neked:


Elfogytam az ölelésben


Te voltál a mindenem,

Most csak fájdalmat érzek:

Te vagy, ki tőrt szúrt belém,

S ki űrt hagyott szívemben.


Érezni édes csókod,

Vállamon tapintásod;

Hallani lágy kacajod..

Látni gyengéd mosolyod.


Kérlek, kicsit még szeress!

Darabokban a szívem,

Haldoklik vérző lelkem.

Csak zuhanok mélyebbre!


A szerelmed elveszett

Szürke napra kelek

Nincs Nap csak köd nekem.

Vajon te megmentesz?


Csak töredék az emlék

Mentél s mindent elvittél

Egyet kívánok én ezt:

Az igaz szerelmedet!


S elfogytam ölelésben.

Már csak a nyoma maradt.

Csókod mostmár elapad..

Már emléke van csak.


Építő jellegű kritika:

Címet előre írjuk. Rímek!!! Minden versszaknál igyekeztél minden sorban rímeket írni. De!! Az egyik versszakban nem mind a 4 sor rímelt hanem az első kettő és utolsó kettő. Ez hiba, mert kilóg az eredeti rendszeredből. A következő pedig... amivel a legeslegtöbb dolgom volt! Szótagszám!!! Eldöntötted az elején & kb közepén, hogy alapból egy sor 7 szótag. Néhány bőven több volt. Ugyanazt kellett kifejeznem 7 szótagban, tökéletes rímmel, ami kb konkrét mondat!! Nagyon nehéz munka volt ez nekem. Háromnegyed órába telt. Tehát sokat foglalkoztam vele. Remélem tetszik az új verzió, "neked adom".. hozzám nem illik a szerelmi csalódásról szóló verstípus. Majd lehet, hogy később fog, de ez a tied. Ingyen kijavítottam. Majdnem ingyen!!! Mindenki részéről szerintem(!) Megérdemlek egy zöld kezet, amiért ennyire kidolgoztam a választ. Én is kezdő vagyok, összesen van vagy 4 versem, nem vagyok profi, de akkor is munkás volt ez nagyon. Légyszi ezt vegyétek figyelembe! Köszönöm. A kérdezőnek pedig szívesen.

2019. febr. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves #4 ... a javított verzió talán az első, ha nem vagyok egoista.


"Én botor elolvastam. Mindig belefutok ebbe. Eddig egyetlen verset sem találtam ott, ahol a kérdező verset ígért. Ez nagyon-nagyon-nagyon nem vers. Még csak nem is gyenge vers."

2019. febr. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!