Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hol váltsak nagyobb összeget...

Hol váltsak nagyobb összeget forintról euròra?

Figyelt kérdés
Kb 5M ftròl lenne szò.Az érdekelne, h érdemesebb lenne egy olyan bankban számlát nyitni ami interncionálisabb pl erste és amikor kell a pénz csak a másik országban egyszerűen arròl fizetni/levenni, vagy váltsam át euròra és úgy tegyem rá az új számlára, vagy inkább pénzváltònál?Köszi:)

2019. febr. 24. 02:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz hogy külföldön is tudj vásárolni elég a ft számla, csak dombornyomott bankkártya kell.

De ezt elmagyarázzák ha nyitsz egy számlát bármelyik bankban.

2019. febr. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt tudom természetesen, hogy tudok, csak azt nem, hogy a bankok mennyiért váltanak abban az esetben ha ft van a számlán euróval fizetek külföldön például, vagy ahogy azt a leírásban is részleteztem, mi lenne a legjobb megoldás ekkora összegnél?
2019. febr. 24. 12:33
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az Erste Bank nemzetközi irányultsága eléggé behatárolt, különösen € fizetőeszközű országok tekintetében. Az Erste Bank magát úgy határozza meg, hogy „a nemzetközi Erste Csoport Kelet-Európa egyik legnagyobb pénzügyi szolgáltatójává vált, mely 7 országban (Ausztria, Csehország, Szlovákia, Románia, Magyarország, Horvátország és Szerbia)” van jelen.

Ebből a 7 országból csak kettőben (Ausztriában és Szlovákiában) € a hivatalos pénznem.

Nem hivatalos fizetőeszköz – a fentiek közül – Csehországban, Romániában, Magyarországon és Horvátországban. De, például, Magyarországon tapasztalható, hogy hány üzletben, étteremben, jegypénztárban stb. lehet ténylegesen €-val fizetni. És nem jelentéktelen dolog, hogy ahol lehet is így fizetni, jellemzően, igen rossz átváltási értékkel számolják.


Nem mindegy, hogy jellemzően egy külföldi ország esetére, van többére is szükséges a kérdezett tranzakció. Például, nagyon sok magyar jár Németországba dolgozni. Olyan bank, ami Magyarországon is, Németországban is működik?


Minden kereskedelmi bank a honlapján közli az aktuális árfolyamot (zárási időszakban a legutóbbi nyitvatartáskori értéket). Az éppen esedékes árfolyamon számolják a váltást, költéskor, pénzfelvételkor. € esetén ez mindig így szokott lenni, más valutáknál van, hogy kétszeres váltás van: először HUF – EUR, majd EUR – egyéb valuta, ez utóbbi nyilván drágább. Ezen túl, ha nem a bank saját ATM-jéből veszel ki pénzt, azért is számolnak díjat; ezt is konkrétan adott bankoktól lehet megtudni. Alaposan utána kell érdeklődni, hogy adott banknál mi a gyakorlat. (Nem jellemző, hogy a bankok honlapjain egységes szerkezetbe foglalt általános szerződési feltétel van, körülményes szokott lenni adott szolgáltatások gyakorlatának, díjainak kiderítése.)

A valutaváltók honlapjait is lehet nézegetni, van összefoglaló oldaluk is. Pl. itt, még azt is meg lehet nézni, hogy melyik van éppen nyitva: [link]

Az Erstét emlegetted, a honlapjukon pl. kínálnak netbankos azonnali áras valutaváltást is; persze, ehhez kell forint és devizaszámla is: [link]


Az átváltási értékek folyamatosan változnak (akár naponta többször is), és ugyanakkor más-más értékek a különböző helyeken. Egy időben – kíváncsiságból – elemeztem: nem volt olyan, hogy mindig kedvezőbb volt az egyik hely, vagy, hogy mindig kedvezőtlenebb a másik.


Nem úszod meg előzetes figyelés, elemzés, rákészülés nélkül; és nehéz eldönteni, hogy hogyan, illetve mikor, hol jársz legjobban. Illetve, éppen lehet, de akár már aznap, vagy másnap megbánhatod, hogy nem vártál még egy kicsit. És bizony 5-millió Ft-nál 1%-os rosszabbul járás: 50-ezer Ft. Egyszeri átváltás nélkül, folyamatos költésnél meg az van, amit választottál; akkor is, ha kedvezőtlenné válik. Ha nem is tőzsdézés, de olyasmi. Pláne, ha figyelmbe veszed, hogy lehet megosztani is az összeget, több lehetőséget is lehet kombinálni.

2019. febr. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépena válaszod és, hogy ennyi energiát fektettél a megválaszolásba.

Így szerintem a bankot fogom választani, talán az a legbiztonságosabb.A pénzváltóknál attól is félek, hogy maga az átváltás költsége nagyon magas lesz...

(Egybként Ausztriában élek, azért emlegettem az Erstét, mert másik bankról én sem tudok, ami mindkét országban jelen lenne, és egyébként is gondolkotam egy Erstes számla nyitásán...Sajnos nem fogok tudni nagyon várni az átváltással, met amint a pénzhez jutok el kell ezt otthon intéznem, aztán hazajönni, mert nem akarom 5M a táskámban ide oda hordozgatni, de azért köszi a tanácsod, mindenképpen utánanézek!)

2019. febr. 24. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!