Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a túl sok gondolkodás...

Mi a túl sok gondolkodás ellenszere?

Figyelt kérdés

Először is, a kérdésem azokhoz szólna, akik szintén úgy érzik, hogy igencsak túlzásba viszik az agyalást.

Nekem mindig is problémám származott abból, hogy túlságosan is sokat gondolkodtam nap mint nap. Szinte nincs olyan perc, hogy ne járna az agyam valamin, és általában mindig egy adott témán belül gondolom át százszor a dolgokat, vagy teljesen feleslegesen gondolkozom valamin. Esetleg ha valami számomra fájó hatás ér, akkor is hajlamos vagyok rajta napokig rágódni, és hiába akarom elfelejteni, nem sikerül. Komolyan mondom, szerintem nekem születésem óta nem volt olyan percem, amikor ne járt volna valamin az agyam.

Most ez elég furcsa kérdés lesz, de nincsenek erre valami praktikák, hogy ne gondolkozzak annyit?



2019. febr. 24. 23:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Én általában igyekszem lekötni magam valamivel ha egyedül vagyok mert akkor nekem is túl sokat jár az agyam. Ha nem vagyok társaságban hanem otthon egyedül akkor vagy olvasok, vagy rajzolok. Nekem ezek váltak be, igazából bármi ami leköti a figyelmedet hosszabb távon az működik. Esetleg vígjátékot nézek még, és akkor inkább vicces dolgokon jár az agyam. :)
2019. febr. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok. De azt vettem észre hogy például egy nagyobb biciklitúra a természetben az "elzsibbasztja" az agyam. Vagy bizonyos fizikai munkák is, de nem mindegy hogy mi.
2019. febr. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod 'túlgondolkodni' magad, éld át mások gondolatát.

Olvass, ott gondolkodnak, tesznek helyetted.

2019. febr. 25. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 csatrad ***** válasza:
54%
alkohol
2019. febr. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!