Prizmo123 kérdése:

Tudtok Animéket?

Figyelt kérdés
Én azokat a fajta animéket szeretem, amikor valakit leidéznek,vagy átteleportál egy másik világba ami ilyen fantasy témájú mint pl az Overlord.

2019. febr. 26. 18:12
 1/9 anonim ***** válasza:
6%
Valószínűleg a Naruto lesz neked a megfelelő, ott vannak hasonló dolgok, amit te akarsz!
2019. febr. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos már láttam :(
2019. febr. 26. 18:33
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Esetleg attack on titan? Elég jó története van, érdemes bele olvasni!
2019. febr. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az AOT nem nagyon szeretem, de megpróbálom akkor még egyszer.
2019. febr. 26. 18:47
 5/9 anonim válasza:
Myanimelist oldon rámész arra az animére ami tetszik és van ott olyan lehetőség, hogy hasonlóak
2019. febr. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A Naruto pont nem az a kategória amit keresel. Másik világosból elég sok van, hisz ide tartoznak a játékban ragadósok is. Na de hogy olyat említsek ami még fut: Tensei Shitara Slime Datta Ken


[link]


Régebbi: Arata Kangatari


[link]



De ahelyett hogy ajánlgatnék, válogass:

[link]

2019. febr. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D
2019. febr. 26. 18:56
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

Így van, az animeaddicts keresője is remek, jó adatbázisuk van, meg valaki írta a myanimelist-et, ott is van kereső, és van adott anime adatlapján "hasonlók".


Nekem így hirtelen a


Btooom!

jut eszembe, ami alapvetően túlélőjáték, a való világból kerülnek egy lakatlan szigetre, ahol ölre megy a játék.


Vagy pl.:


Hoshi o Ou Kodomo

amely a világhírű Shinkai Makoto, kiváló grafikájú fantasy-je.


Aztán:


Accel World

Itt neurolinkerrel rendszeresen átugranak egy virtuális világba, remek grafika, félig shounen, félig seinen és slice of life.


Angel Beats!

A túlvilágra került kamaszokról szól, harccal keresik istent, és egy "angyal" is képbe kerül, aki szintén (látszólag) erőszakos. Senki nem tud itt meghalni, viszont keresik a földi életen túliakra a válaszokat. Túlvilági iskolában játszódik, szinte csak annyiból tér el a valóditól, hogy képtelenek meghalni.


Made in Abyss

Sárkányos tündérmesének hat az elején, de ez eléggé elborult anime, inkább erősebb idegzetűeknek (a vége felé).


Puella Magi Madoka Magica

Kissé elvont, boszorkányűzőkről szól.

Nem a szokványos mahou shoujo.

Inkább seinen.


Popotan:

egyszerűbb anime, de van egy sajátos hangulata. Arról szól, hogy egy nőneműekből álló család spontán utazik térben és időben, és hogy miként dolgozzák fel lelkileg az addigi helyszínen szerzett barátok elvesztését.

Inkább slice of life, minimális scifivel. De ha zavar az ecchi, akkor nem a te animéd, mert gyakran egy szál ciciben és popsiban vannak.


Satsuriku no tenshi:

nagyon igényes túlélő dráma, kicsit absztrakt is, és kell hozzá idegzet. Nyomasztó, traumáról szól.


(Gantz:

ez nekem nem jött be, bár nem lett volna rossz, de kb 15. résznél feladtam, mert vontatott nagyon. Bár az alapkoncepció nem rossz, egy próbát megér.)

2019. márc. 1. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az "isekai anime" szavakra keress rá, kérdező, ez a te műfajod. AnimeAddictson az alternatív világ helyett a párhuzamos világba sorolják be általában az isekai animéket (viszont nem minden párhuzamos világos anime isekai, ezért jó lenne egy külön kategória nekik).

Pár isekai anime:

Re:Zero

Isekai no Seikishi Monogatari

Youjo Senki

KonoSuba (ez isekai paródia)


Van még a reverse isekai, aminél a másik világ szereplői kerülnek át a mi világunkba (pl. Hataraku Maou-sama!, esetleg még a Re:Creators), illetve a kettő között van valahol a GATE, aminél oda-vissza járnak a szereplők a két világ között.

Vannak még úgymond "isekai animék, amik az isekai megszületése előtt jöttek létre" (nem tudom, erre van-e valamilyen rövid kifejezés, angolul is kicsit máshogy vannak, de az isekai anime google-keresés után ezeket is biztosan ki fogja dobni), mint pl. a Digimon, Inuyasha, ezek az animék ugye akkor készültek, mielőtt még ilyen népszerű lett volna az isekai műfaj (animéken annyira nem látszik, de több száz, sőt, azóta, hogy egyszer rákerestem, már lehet, hogy több ezer isekai light novel és manga létezik - de főképp light novel).

2019. márc. 1. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!