Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Dubstep - Riddim (bővebben...

Dubstep - Riddim (bővebben lent) Valaki?

Figyelt kérdés
Azt a feladatot kaptuk órán,hogy zenei műfajokat kell bemutatni. Én a dubstep - riddim 'kategóriát' kaptam. Viszont nem igazán ismerem ezt a 'műfajt' és a neten se találtam eddig túl sok mindent amit egy ppt-be tudnek tenni. Valaki tudna segíteni,hogy esetleg mit lenne érdemes elmondani róla? Előre is köszönöm a válaszokat.

2019. márc. 1. 18:04
 1/9 anonim válasza:
Vannak támpontok amik alapján ellehet kezdeni, vagy, hogy miknek kéne a ppt-ben benne lennie?
2019. márc. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Semmi indulási pontot nem kaptunk, csak, hogy be kell mutatnunk😔
2019. márc. 7. 06:30
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia, még mindig kell segítség, vagy már megvolt a bemutató?
2019. márc. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, még mindig kéne.. :/
2019. márc. 16. 11:39
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A riddim elektronikus zene, a dubstep egyik alműfaja (a dubstep meg egy EDM alműfaj). A riddim az angol rythm, azaz ritmus szó "szlenges" kiejtése.

Mivel elektronikus zene, Fruity Loops Studio (Serum pluginnal - kereshetsz képeket ezekről), Ableton, Logic Pro X, stb. a program, amiben ilyen számokat készítenek. Jellemzője, hogy viszonylag egyszerű ritmusa van, a beszéd ritka és általában csak egy-egy szó, egyszerű, repetitív dobok vannak benne (amik basszusként szolgálnak, erre az ütemre szokás tánc közben mozogni), de ami igazán ridimmé teszi a riddimet, azok a durva, fémes hangok. Mintha két fémlemezt húznál el egymás mellett, vagy kettéfűrészelnél egy mosógépet. Riddim jellemzésére talán az undorító a legjobb szó, de pozitív értelemben. :D

Szvsz az EDM->dubstep->riddim kategorizálás olyan, mint ahogy a rock egyik alműfaja a metál, a metál egyik alműfaja a pedig a death metal vagy heavy metal (tehát a riddim a(z egyik) (leg)durvább véglete a dubstepnek, mint ahogy a death metal is a metálnak/rocknak. Ha eddig valaki a dubstepre azt mondta, hogy olyan, mintha egy fúrót vagy turmixgépet hallana, a riddimtől teljesen rosszul lesz. :D

Viszonylag új műfaj, pár éve alakult ki, nem túl ismert. Aki ismeri és szereti az általában nagyon szereti, aki nem szereti az meg nagyon utálja.

Igazából ennél többet nem tudok írni, annyira nem összetett műfaj.


Néhány DJ, akik (nem feltétlenül csak) riddimet csinálnak: INFEKT, Herobust, Virtual Riot, Monxx, Svdden Death, Code: Pandorum, Dubloadz, Chibs, Da Force, Subfiltronik, Aweminus, Hi I'm Ghost, Midnight Tyrannosaurus... és még sokan mások, ezek az én kedvenceim :D

Magyar DJ-k (akiket én ismerek): Hundred Sins, 5UBSPACE, DREZ, msfmusix, Dublic (és még sok más) - rájuk Soundcloudon keress rá, ha gondolod

Az USA-ban sok buli szokott lenni, ahol többek közt ilyen zenét játszanak. Jellemzően a fejed erőteljes fel-le rángatása az ütemre a táncolási forma, amit ilyen helyen szoktak az emberek nyomni (tehát headbangelnek, mint a metálosok).

Magyarországon is vannak ilyen bulik, a legismertebbek a Next Level, Black Trap, Syndicate System, stb., főleg Pesten szerveznek ilyen eseményeket, de újabban vidéken is egyre több ilyen van.


Tegyél bele egy-két részt egy-két zenéből, ezeket ajánlom bemutatásra:

INFEKT - Orgalorg 3:11-től [link] (ha mutatsz zenét, ezt mindenképp)

INFEKT - Sectumsempra 0:27-től [link]

Midnight Tyrannosaurus - The Warp 0:49-től [link]

Virtual Riot - Purple Dragons 0:35-től [link]

Herobust - Debt 'N' Eight 0:38-től [link]

Hi I'm Ghost - Spookier Riddim 1:03-tól [link]


Ha még kell valami kérdezz nyugodtan, ha tudok, segítek!

Amúgy milyen suliba játsz, hogy ismerik a riddimet a tanárok? :D

2019. márc. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Első sorban Nagyon-Nagyon Szépen Köszönöm!!

És Kérdésedre a válasz.. Sima gimibe járok, egy kis városba. A tanárok, pedig szerintem nem feltétlen ismerik xd

Ez a munka pl énekre kell (mily meglepő)

(friss diplomás tanárunk érkezett és nem akar lehangolni a népdalokkal annyira, tehát valami izgibbet akár csinálni, hogy ne unjuk szét magunkat, és hát innen jött az, hogy kaptunk egy Wikipédia listát, hogy mindenki válasszon)

Pl amikor mondtam, hogy én mit szeretnék, csak úgy nézett rám, és megkerdezte, hogy ilyen van? Aztán ami a legjobban tetszett 25 emberből rajtam kívül 1 ember ismeri és ő is úgy megkérdőjelezte, hogy én, ezt lány létemre? Minden esetre nem értettem az összefüggést xd

Kicsit hosszúra sikeredett, jooo pár fölösleges infóval, de mégegyszer Nagyon Köszönöm! :))

2019. márc. 17. 09:19
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen! :D
2019. márc. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Ha még megtudod oldani akkor akár ezeket is beletehetnéd, elég ikonikus számok.


https://www.youtube.com/watch?v=Mjx3dQaBcjw


https://www.youtube.com/watch?v=fP2O6JcnJJI

2019. márc. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki segített! Sikeres előadást tudhatok magam mögött! c: 🖤
2019. ápr. 14. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!