Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért kell összekötni a...

Tele kérdése:

Miért kell összekötni a villanyóránál a földet a nullával?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Villanyszerelő tanuló vagyok,és éppen nem gyakorlatos héten vagyok,igy nem tudom kifaggatni az oktatóm.Szóval.

A fogyasztásmérőt amikor alakitjuk ki,leütjük a földelő szondát,és közvetlen fölé helyezünk egy dobozt,amibe sorkapoccsal csatlakoztatunk egy vezetékhez,amit elviszünk a fogyasztásmérődoboz egyik ,,kisdobozába'' ahonnan mennek a mért vezetékek.1fázisnál 1 barna,1kék és 1 zöldsárga sorkapocs,amiben a zöldsárga és a kék összevan kötve.Na,de ha a védőnek annyi a szerepe,hogy ne rajtunk keresztül menjen az áram mondjuk testzárlat esetén,hanem a védő elvezesse igyisúgyis a földbe vezeti azt,akkor miért nem lehet egyszerűen a fölelőszondát a lakáselosztóhoz vinni,ugyanaz fog teljesülni.Én úgy szeretném megtanulni ezt a szakmát,hogy értsem mi miért van,itt viszont nem tudom mi lehet benne a logika.


2019. márc. 6. 18:46
 1/2 anonim ***** válasza:
A nulla és a föld gyakorlatilag egy és ugyan az, annyi különbséggel, hogy a nullát méri a FI relé, a földet nem. Így ha az áram a nulla helyett a földbe jut, pl hibás készülék miatt a földelt eszköz burkolatába, a FI relé leold mielőtt esélyed lenne hozzáérni a burkolathoz amibe az áram került.
2019. márc. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod.Tehát ha egy régi házban nincs földelés,de egy szondát leütök a földbe és azt egy vezetékkel elviszem az elosztóba a földelő sin-hez,akkor igy megvan oldva a föld,és nem kell összekötni a mérőhely alatt?
2019. márc. 9. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!