Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti hogyan választottatok...

Ti hogyan választottatok művésznevet?

Figyelt kérdés
Gondolom nem én vagyok az egyetlen, aki gondolkodott már rajta, hogy felszeretne rakni valami rajzát vagy írását a netre, hogy kritikát kapjon, de nem az igazi nevén. Szeretnék valami olyan nevet, amit akár később is tudnék használni, ami kicsit hajaz a valós nevekre. Nem feltétlen arra gondolok, hogy most írjatok ötleteket, hanem hogy akinek már kellett nevet választania, az hogyan döntött. Mi inspirálta? Honnan jött a név ötlete?

2019. márc. 10. 14:48
 1/3 csatrad ***** válasza:

En leirtam egy rakas nevet egy papirra, ami akkor eszembe jutott. Egyenkent megigmenve az abc betuin, azzal kezdodo szavakat kitalalva. aztan csak kizarasos alapon ez maradt.

Utolag evtizedekkel kesobb fogtam fel, hogy a csaladi nevemre hasonlit.

2019. márc. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Valóban, az a legjobb, ha olyat választasz, ami az eredeti nevedre hasonlít. Nekem eddig két ilyen nevem volt, de az elsőt nem használtam sokáig, meg nem is volt annyira köztudott, az akkori baráti körömben. A második nick nevem, viszont éppen annyira fontos, mint a saját valódi, anyakönyvelt, családi nevem, és mi tagadás, sokan, csak a - mostanában íróivá is vált - nick nevemen ismernek. Már több éve velem van, hozzám nőtt, egy rész belőlem. Ami fontos: mind a két név hasonlít(ott) az eredeti nevemre, de alapvetően mégis más. Azt hiszem a másodszorra választott nevem már csiszoltabb, érettebb változata lett az elsőnek.

Talán emiatt is fontos, hogy az álnév - művésznév hasonlítson valamennyire az eredetire. Szerintem.

Hogy mi az, ami inspirált erre? A mindenkori hobbim, ami ugyan mindig kissé változik az évek alatt, de mégis sok közös vonása marad meg az alap érdeklődési körömmel.

2019. márc. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én nyelvtanulás közben találtam egy jó hangzású szót és azt írtam át nagyjából fonetikusan magyarra. Azóta is azt használom. A név egyébként "Csernyika" ha érdekelne.😁

Ehhez hasonló megoldás nálad viszont nem nagyon jöhet szóba, hogyha valóságos névhez hasonló/valós nevet szeretnél használni, mert kicsi a valószínűsége hogy van ilyen szó egy idegen nyelvben...

2019. ápr. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!