Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Pénzgyűjtés / adománygyűjtés?...

Pénzgyűjtés / adománygyűjtés? ( Crownfunding )

Figyelt kérdés

Tudnátok olyan oldalakat ajánlani, ahol pénzt, adományt lehet gyűjteni például külföldi továbbtanulásra, tanulmanyi célokra, hasonlóra?


Hogy működik ez? Tehát ha én továbbtanulásra, tanulmányi célokra gyűjtök például, akkor azt az egyes oldalak hogy ellenőrzik? Csalás miatt is kérdem. Hogy lehet bízonyítani az ilyesmit?


A gofundme-n kívül tudtok felsorolni, mondani oldalakat? Úgy tudom az nekünk magyaroknak nem elérhető.


Ha tudtok ebben bármi hasznos tanácsot, gondolatot adni, megosztanátok?


Nektek volt hasonló tapasztalatotok vagy ismerősötöknek, amit segítségkként megosztanátok?



2019. márc. 11. 14:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Próbáld helyesen is beírni a crowdfunding szót a keresőbe!
2019. márc. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Most látom, hogy elírtam, bár javítani nem tudom a szöveget.


Bár ettől függetlenül szeretnék egy kis segítséget kapni.

2019. márc. 12. 06:04
 3/3 anonim válasza:
65%

Nem akarok durva lenni, de biztosan ismered a híres mondást, hogy "nincs ingyen ebéd", magyarul semmi nincs ingyen a világban.


Van valami különleges kutatásod, eredményed, ami alapján támogatni kéne téged? Ha nincs, akkor Vadidegen John Texasból miért téged támogasson, és miért ne Ahmedet, vagy a 250 ezer másik embert, aki a semmiért cserébe akar mások pénzén tanulni?


Én a helyedben ösztöndíjakat keresnék. Vannak államiak (pl dánoknál, vagy hollandoknál). Miért éri meg nekik? Mert végzettként potenciálisan náluk fogsz elhelyezkedni, és sokszorosan visszaadózod a taníttatásod költségét. Általában ezek fejében elvárják, hogy heti ~10-12 órát dolgozz, viszont cserébe (anyagilag) relatíve kényelmesen élhetsz diákként, anélkül, hogy hitelt kellene felvenned.


Vannak vállalatok és egyetemek által kínált ösztöndíjak is, nyilván mindegyik jó eredményeket vár el egy adott szakterületen. Ugyanis be kell bizonyítanod, hogy megérsz nekik annyi pénzt, amit később potenciális munkavállalóként / kutatóként visszatermelsz nekik, ráadásul ezt a mexiói Miguelnél jobban is csinálod (ugyanis sok a jelentkező!). Viszont ha sikerül egyet elcsípni, az a CV-dben is jól mutat.


Természetesen szebb helyeken, mint pl a skandináv országokban rossz anyagi helyzet esetén is támogat az állam, de ahhoz kivételesen tehetségesnek kell lenned, hogy 0 forint befektetéssel kint élj és tanulj. Ha van Magyarországon évi egykétszáz ember, akinek ez összejön, akkor talán még sokat is írok.


Vannak különböző ösztöndíjkereső weboldalak, pl a németeknél a DAAD Scholarship Database. Azoknál meg lehet nézni, hogy minek fejében mire mennyi pénzt adnak. Szerintem először ilyen helyeken kezdj el nézelődni, mielőtt eladnád a büszkeséged egy crowdfunding oldalon.

2019. márc. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!