Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha pár napra igényelek álláske...

Ha pár napra igényelek álláskeresési járadékot, megkaphatom-e a hátralévő időszak 80%-át?

Figyelt kérdés

Tehát összefoglalva:

Munkahelyet szeretnék váltani és már meg is van az új helyem. De bizonyos körülmények miatt pár napra "munkanélküli" leszek, mert hamarabb fel kell mondanom, mint ahogy az új helyen kezdhetnék. Tehát erre az időszakra szeretném magam bejelenteni. Koromból adódóan visszamenőleg nincs 3 év munkaviszonyom, de az 1 év bőven megvan.

Tehát a kérdésem az lenne, hogy mikor visszamegyek a központba kb 5 nap elteltével és bejelentem, hogy sikerült állást találnom és holnap kezdek, akkor kérvényezhetem-e a 90 napból hátra lévő időszak támogatásánák 80%-át.

És ha igen, milyen sikerre számíthatok?



2019. márc. 20. 17:14
 1/1 anonim ***** válasza:
Igen, kérheted. A fiam is ebben a helyzetben volt, február 24.-én járt le a felmondási ideje (bezárt a cég, ahol dolgozott), az új helyen pedig március 4.-én kezdett. Február 25.-én bejelentkezett a munkaügyibe, következő héten meg ment bemutatni a munkaszerződését. De nem fizetik ki azonnal a 80%-ot, adnak nyomtatványokat, amiket 3 hónap múlva ki kell töltetned a munkahelyeden, visszavinni a munkaügyibe és akkor kapod meg a pénzt. Magyarán az a feltétele, hogy még 3 hónap múlva is legyen munkád.
2019. márc. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!