Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Honnan jon a muslica?

Honnan jon a muslica?

Figyelt kérdés
Van egy jopar muslicank a hazban de nem tudom honnan jonnek . Nincs olyan gyumulcs vagy zoldseg amire jonnenek. A szemetet is minden nap kivisszuk, szoval kizarva. Szerintetek ?
2019. ápr. 2. 15:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudhatjuk, ha ti sem tudjátok. :) Valaminek lennie kell, ami vonza őket, akár valahol egy rohadt gyümölcs, pohár bor stb. Nézzetek jobban körül.
2019. ápr. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem az ablakon át jönnek be. Ezek a szrok magában a gyümölcsben, savanyúságban jönnek, oda vannak belepetézve már mikor megveszed az üzletben. És normál esetben megeszed őket a gyümölccsel együtt. Na de ha nem eszed meg, akkor ezek a peték kikelnek, és onnantól kezdve kolóniát alapítanak a lakásban, tökmindegy, hogy van-e már gyümölcs, találhatnak ezek bázist maguknak máshol is, ahol van nedvesség. Pl. nedves virágföld.


Ezt a bázisukat fel kell számolni, de ha már bevették magukat a lakásba és sok van, akkor kézitusa is kell ellenük, hogy ne találhassanak új víz meg kajaforrást :) Minden hülyeséget kipróbáltam, de ami nekem bevált, az a morzsaporszívó. Lehet venni ilyet 5-6 ezer forintért az áruházakban, pl. Auchan és egyenként össze kell porszívózni a kis mocskokat mikor leszállnak a falra vagy a plafonra a hasukat süttetni. A porszívó átlátszó búrája alatt láthatod, ahogy összegyűlnek, szóval terráriumod is lehet vadászati sikerélménnyel :P


Aztán lelkivilágodtól függően kiengedheted őket a szabadban, vagy figyelheted ahogy szadizzák egymást a kis r.hadékok, de ha elég összegyűlt, egyszerűen félre is teheted a porszívót egy hétre a sarokba és aztán már csak a tetemeket kell kiönteni belőle, mert addigra megfulladnak, kinyírják egymást, vagy csak simán szomjan halnak :P


Én csak erre a célra tartok egy morzsaporszívót, amivel se morzsát se mást nem porszívózok, csak ilyen retek rovarokat ha éppen vannak, egy 5 ezer forintot megér. Nem kell csapkodni őket, vagy mindenféle csapdákkal, vegyszerekkel kísérletezni, folyamatosan összefogdosod őket a porszívóval aztán egy idő után nem maradnak annyian, hogy párosodjanak, így végleg kipusztulnak a lakásból.

2019. jún. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
En kivittem az osszes viragot az ablakbol es megegyszer jol korbetoroltem az ablakkorul es a foldon elotte . El is tuntek
2019. jún. 16. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!