Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb név egy...

Melyik a legjobb név egy főgonosznak? Vagy tudnátok olyan nevet mondani ami illene egy főgonoszra?

Figyelt kérdés

Nekem ezek jutottak eszembe: Kratosz, Nesztor, Haurus

Minden ötletet szivesen várok. Szerintetek melyik a legjobb?



2019. ápr. 6. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Kratosz - Ez szerintem azért nem jó mert a God of War játékokban Kratos a játszható karakter/főhős. Lehet nem pozitív hős, de én mégsem tekinteném főgonosznak, főleg hogy a játékokban vele kell leküzdeni mást.


Nesztor - Ha elvolvasod a Nesztór (Néleusz fia) wikipédia cikket, nekem az jön le hogy nem főgonosz volt ez a mitológiai alak. Szóval én szerintem egy főgonoszra nem illene ez a név róla elnevezve.


Haurus - Erről a névről nem találtam sokat, keress rá te is azért. Nekem talán még ez a legszimpatikusabb, és legkülönlegesebb.


Amúgy ezeket a neveket tudod cifrázni kicsit, talán más leírással, pl. Khrathoss, Nesstor, Haaurus, Hauruss stb.


Egy főgonosz egyébként választhat nevet valaki jótól is egyébként, (mert szokott az lenni sztorikban hogy a főgonosz is jó akar lenni, ő is ugyanolyan jó ért küzd mint aki jóról átvenné a nevét, de ugye mégsem lesz hős, hanem főgonosz) szóval akár még lehet a Nesztor is (én más írással használnám, mert szeretem a különleges neveket), bár kicsit azért mégis általánosnak hangzik, talán az -or végződés miatt.


Miért kérdezed? Érdekesnek találtam ezt a kérdést.

2019. ápr. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kapanyányimonyók :'D
2019. ápr. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Viktor
2019. ápr. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
George Serial.
2019. ápr. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát egy regényen kezdenék majd el dolgozni de nem szerettem volna a megírása elött leleplezni az ismerőseim elött így megkérdeztem itt.
2019. ápr. 6. 21:27
 6/9 anonim ***** válasza:

Sammael :


Héberül a ’’sam’’ mérget, az ’’el’’ pedig angyalt jelent. Herceg a démonok és a varázslók között, gyakran a halál ördögének hívják. Néhányan azt mondják, hogy ő volt az édenkert kígyója, és ő csábította el Évát, és nemzette neki Káint. Gyakran tévesztik össze a Sátánnal, és néhányan a neveiket keverik össze. Vörös hajú úriemberként jelenik meg. Ismert még róla, hogy rendkívüli módon értékeli a művészeteket.


Belial/Beliar:


A hazugságok és a csalás patrónusa. Lucifer után született, eredetileg az Erények Rendjének hercege volt. A tizenötödik és a tizenhatodik században Isten legnagyobb ellenségének tartották. Nagyszerű szónok és néha egy úriember alakjában jelenik meg. Néhányan Belialt tekintik az eredeti ördögnek, aki teljesen különáll Istentől. Néhány történet szerint Belial volt Isten ellenfele, mikor Lucifer elbukott.


Mephistopheles :


Ismert még ’’A Romboló’’ néven. Sima beszédű, elegáns modorú démon. Különös érzéke van a szórakoztatáshoz, ő a csalás hercege.


Satan/Saitan/Shaitan:


Neve héberül Ellenséget jelent. Eredetileg egyike volt Isten pusztító angyalainak. Az Újtestamentumban az ördög szinonimája lesz. Gyakran tévesztik össze Luciferrel. Sátán is Szeráf volt, és ő az igazi gonosz.

2019. ápr. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jugulator
2019. ápr. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Dahaka
2019. ápr. 24. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Thunderfairy ***** válasza:
Kedves 6-os hozzászoló. Lucifer az a Sátán valódi neve. Egyébként nekem a fögonoszok közűl a kedvencem a dragon ball z anime-ből Dermesztő, így az ő nevét ajánlanám. De persze nézd meg hogy nem e levédte az animét készitő csapat a neveket amik vannak az animében. Egyéb nevek az animéből: Vegita, Cell, Majin buu, Breelus, Califla (nöi fögonosznak), Kaszandra is gyakori boszorkánynév a fantázia szerepjátékokban.
2020. okt. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!