Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy Tank lövege miből áll?

Egy Tank lövege miből áll?

Figyelt kérdés
Egy tank lövege miből áll? Van benne "robbanó" töltet vagy pedig egy nagy kaliberű ágyú az egész mint pl. egy pisztoly golyó? Milyen töltetet lőnek ki a tankok egy másik tank megsemmisítésére?

2019. ápr. 24. 16:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Az ágyú azon részét amelyik bent van a küzdőtérben ágyúfarnak nevezzük,egy hatalmas téglalap alakú testet képzelj el, amelyikben benne van az ágyú cső.Na most az ágyúfarban benne van ékzár(egy kb 70 kilós téglalap alakú test) vagy másnéven lövegzár,ami a töltés alatt nyit és után pedig zár. Az ékzár közepén pedig van az ütőszeg mely az ágyú elsütésekor rácsap az indító töltet fenekére(az az a gyújtójára) ami robbanással kiveti a csőböl a gránátot.Mi a T-72-eshez 3 féle gránátot használunk:

-Repeszromboló gránát:Becsapódáskor felrobban és repeszdarabokat szór szét,gyengén páncélozott járművek, gyalogság, és épületek ellen jó.

-Űrmélett alatti páncéltörő nyíllövedék:Egy fém nyílvesszőt képzelj el, ami benne van egy köpenyben ami stabilan tartja a csőben. A kilövés után a köpeny leválik a lövedékről majd az robbanó anyag híján a mozgássi energiáját felhasználva üti át a harckocsi páncélját.

-Kumulatív gránát:A lényege igazából annyi,hogy átégeti a páncélzatot.

+Indító töltet:Mivel osztott lőszereket használunk,(amit úgy képzelj el mint ha pisztoly lövedék magja külön lenne a hüvelytől)a töltet külön van a gránáttól,szóval az automata előbb az indító töltet, majd a gránátot tölti be, majd a töltet felrobbanása veti ki a gránátot a csőböl.

Remélem segítettem, üdv egy harckocsizó :)

Ui:Tudom nem igazán voltam szakmai, de így érthetőbb volt elmagyarázni :)

2019. ápr. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocsi rosszul írtam, előbb tölti be a gránátot, majd utána az indító töltetet. :)
2019. ápr. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Így máris sokkal többet tudok mint amennyit eddig tudtam. Lényeg, hogy van olyan töltet is ami felrobban becsapódáskor meg olyan is ami a páncélt üti át. Köszönöm :)
2019. ápr. 30. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!