Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lázadás a kamaszlázadás...

Lázadás a kamaszlázadás ellen? Nektek mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Ugye a kamaszoknak általában két véglet van +plusz ugye az átlagosnak. Nos ugye az egyik, a csak feketében járos, depressziós, emó rockerek. A másik pedig a tipikus plázacicák. (nagyon lesarkítva)

Na most van egy ikerhúgom, aki tele van minden féle fura, különc baráttal akik egy ideje a fejükbe vették hogy valami kamaszlázadás ellen lázadás ős hülyeséget,azaz szerintük "gyökérség hogy a korosztályuk nagyrésze ostoba, befolyásolható, felszínes és enged a tömeg nyomásának".

Szerintem full gáz ahogy kinéznek, meg hogy csak azért is szembe mennek a divattal. Tesómnak például most külömböző színű a cipője. Egyik barátnője ma rózsaszín gatyában volt, kék hippis pólóban és ez még csak az enyhe verzió. A társadalmi elvárásokat sem akarják elfogadni és van amivel csak azért is szembemennek. Nem dohányoznak nem cigiznek, tehát ezzel nincs gond, de én mindig is mintadiák voltam, és nem akarom hogy a húgom rossz színben tüntesse fel.



2019. ápr. 27. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkin máshogy jön le a tinédzser kor. Nekem például 1 józan pillanatom se volt. Szerintem jobb, ha hippinek öltözik, mintha azt tenné, amit én. Majd kinövi, amíg kárt nem okoz magában, addig szerintem nem gáz.
2019. ápr. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez is egy kamaszlázadás, úgyhogy fail tesódnak. De hagyd, majd kinövi. Minden kamaszkorszak lecsendesül egy idő után. És ahogy első írta, amíg nem káros a dolog, addig tökmindegy.
2019. ápr. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tak ***** válasza:

A jó szülő sajnos ritka,ott kezdődik a gyermeknevelésre való rátermettség vagy érettség(i),ha rájön a szülő,hogy a kicsiknél a "hiszti korszak" valójában abból fakad,hogy egyénné válik a kollektív éntől a gyermek,és lesz saját akarata,szeretne dolgokat a saját tempójában felfedezni,megismerni,de persze erre a szülőnek nincs ideje,meg ő tudja hogy azt úgy nem,azt most nem,..

Ez a nevelési hiányosság mély nyomot hagy a gyermekben,ez az első törés valójában,amikor erőszakkal a szülő dönt,és akar.Majd ez egyre csak erősödik,egészen a serdülő korig,vagy még utána is,nézzetek csak vissza,miből fakadt a legtöbb vita,veszekedés.Nem a pénzből és nem a ruhából,nem abból hogy nem segítesz...

A rossz szülő akarnok-zsarnok.

Így a gyermek megtalálja a hasonló sorsú új családját,ahol lehet valaki,lehet dönteni,szabad lehet,és megkaphatja azt a szeretetet,figyelmet,megbecsülést,amit a szülőktől már rég nem kap meg.

Csak ennyi a létjogosultsága ezeknek a kis bandázásoknak,az okot a rossz szülő szolgáltatja,a seb örök,az elfojtás pedig...

2019. ápr. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát... Apánk munkamániás, anyánk meg mindig rajtunk vezeti le a feszültségét
2019. ápr. 27. 21:52
 5/6 Tak ***** válasza:

Jól mondod,a társadalom oktalansága vezet ide,a jóléti társadalmakban azért tizede volt a gond,mert nem kellett körme szakadtáig és pattanásig feszülnie a szülőnek,jutott idő szeretni is.

De egyszerű ember lévén szeretek egyszerűen fogalmazni,adj enni a kutyának és szeresd,ő viszont szeret,mert nem bántod,és te vagy a táplálék forrás neki.

Vagy:

rúgj bele a kutyába,és adj neki enni.Soha többé nem lesz bizalma hozzád,de lehet hogy a többi emberhez sem.

Kivert kutya,ez is ismerős,nevel ilyeneket a társadalom is.

Egy forgalmas helyen állj meg fél órára,egyet biztos találsz.

2019. ápr. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó kettő, nem értem mire akartok kilyukadni.
2019. ápr. 27. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!