Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Orvosis nyári gyakorlat miből...

Orvosis nyári gyakorlat miből áll?

Figyelt kérdés
Már megvannak a papírjaim, menni fogok üzemorvoshoz is, de nem az egyetem valamelyik klinikáján szeretném ezt csinálni, hanem otthon, egy csomó osztály közül lehet választani, engem a neuró érdekel, megéri ezt választani? Hogyan tudom lebeszélni a kórházzal mindezt? Bocsi, de tele vagyok kérdésekkel, eléggé zöldfülű vagyok még a témában, minden válasz jól esne, mert kb. fogalmam sincs semmiről.
2019. máj. 6. 19:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Első körben az egyetemmel beszéd meg, hogy hová mehetsz/raknak.

Ha mehetsz ahová akarsz, akkor a kiszemelt intézménnyel beszélj.

2019. máj. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Első év utáni ápolástan gyakorlat?

Szinte mindegy melyik osztályon csinálod, alapjáraton az ágyazás, etetés, ágytálazás lenne a feladat. A lényeg, hogy olyan helyet válassz, ahol tanítanak(!) pl. milyen eszközök kellenek a vérvételhez, infúziós szerelék összerakása és bekötése, vércsoport meghatározás és, hogy hagyják is, hogy csináld (felügyelet mellett mindent nyilván). Hogy kell egyáltalán az ágyat lefékezni vagy a fejtámlát állítani, stb. Ezeket az alapokat tanuld meg. Hiába választod a neurót, nem értesz hozzá semmit. De persze attól még tanulhatsz róla, ha már ott vagy, de szerintem nem ennek kéne a célnak lenni elsőben.

Érdeklődj a felsőbb évesektől, hogy ki melyik helyet ajánlja. Mindenképpen akkreditáltnak kell lennie, hogy az egyetem elfogadja a gyakorlatot. Nem muszáj oktatókórháznak lennie, mert soknak van szerződése a 4 orvosival, így lehet ott is csinálni.


Ha kiválasztottad a kórházat és az osztályt, akkor telefonon/személyesen/e-mailben felkeresed az illetékest (szakoktató, ápolástani igazgató, oktatásszervező) és udvariasan érdeklődsz, hogy tudnak-e fogadni. Elküldöd a fogadó nyilatkozatot, kitöltik és leadod a TO-n. (Szegeden ez a menet)

2019. máj. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!