Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vett a barátom nekem egy...

Vett a barátom nekem egy gyűrűt még olyan 4 hónapja. Kiderült, átverték! Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Az eladó azt mondta, ezüst, és elkért vagy 8 ezret érte. Kb egy hónapra rá elkezdett látatóan kopni, rozsdásodni az "ezüst". Ilyen nem lehetséges, ugye? Az ezüst nem sárgulhat meg, igaz? Így sajnos nem tudom hordani, mert beszínezi a bőrömet és viszketek is tőle. :(

Most van meg olyan 4 hónapja az ékszer. Vissza lehetne/kéne menni reklamálni, vagy már késő bánat?

Köszönöm előre is a választ!


2010. júl. 6. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Fél év garanciát mindenképpen kell vállalni minden termékre (nyilván a romlandó élelmiszereket leszámítva...:)). Amennyiben viszont kiderül, hogy nem azt adták el neked, amit ígértek, akkor tudomásom szerint később is kötelesek visszatéríteni az árát. Természetesen csak akkor, ha számlával tudod igazolni, hogy ott vetted. (Jó tanács: ha le akarnak "pattintani", kérd el a helyileg illetékes fogyasztóvédelem telefonszámát az üzletvezetőtől, valamint a panaszkönyvet. Ha ez sem segít, tedd hozzá, hogy feljelentést fogsz tenni a fogyasztóvédelemnél. Általában ezután nagyon készségesek mindenütt...:))
2010. júl. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Jajj, számla az nincs meg :S

Így akkor semmit sem tehetünk?

2010. júl. 7. 11:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát, egy próbát megér, de ne reménykedj...:( Lehet, hogy jó fejek lesznek, de kicsi rá az esély, hogy jószántukból pénzt adnak vissza. Számla nélkül meg sajnos nem fordulhatsz a fogyasztóvédelemhez...:(


Viszont, ha viszketsz tőle, akkor vedd le mindenképpen, mert valószínűleg fémérzékeny vagy, és pl. a nikkel nagyon komoly ekcéma-szerű tüneteket bír produkálni, különösen, ha érzékeny vagy rá, és nagyon nehezen múlik el...

2010. júl. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, fémérzékeny vagyok :( Most abban a kis dobozkában van az asztalomon, amiben kaptam. Nem haragszik a barátom, hogy nem tudom hordani, legalább :D De ott van, és ha felnyitom a kis dobozt, mindig láthatom. :)

Köszi a válaszokat!

2010. júl. 8. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!