Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Segítség ez ügyben. (? )

Segítség ez ügyben. (? )

Figyelt kérdés
Segítséget szeretnék kérni, nem tudom egy problémámat megoldani, tanácstalan vagyok. Kislányom sokat hiányzott (68 nap igazolatlan) az iskolából és kaptam egy értesítés, miszerint, ha nem küldöm vissza levelet a mellékelt, kitöltött lappal, akkor pénzbírság vagy akár súlyosabb következménye is lehet (gondolok itt börtönre). Azonban nem tudok jó indokot, mivel az iskolában egyszerűen rosszul érezte magát, nem fogadták be, kiközösítették, ezt pedig nyilván nem fogadnák el. Nem volt buta, nagyon is jó tanuló kislány, nem azért lógott, hanem mert folyamatosan bántották - néha ok nélkül, csak úgy szórakozásból, ő pedig kevés egy osztály ellen. Nem tudom mit írhatnék, hogy írjam ezt meg nekik. Kérem segítsenek!
2010. júl. 7. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez jó indok! De ha esetleg nem fogadnák el, nyugodtan ellehet menni egy pszichológushoz, aki szakvéleményt ad és megállapítja a szorongást! Azt az igazolást el kell fogadniuk! Tapasztalatból írom, mert az egyik osztálytársam is ezzel a problémával küzd.
2010. júl. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

A te tudtoddal nem járt a kislány iskolában??

Mert akkor bizony mint szülő nagyot hibáztál.

Ha állandó bántásnak volt kitéve,ha rosszul érezte magát a lányod,és te tudtál róla akkor rögtön intézkedni kellett volna neked,és nem hagyni engedéllyel hogy lógjon..Új iskolába is át vihetted volna.vagy magán tanuló is lehetett volna..Szóval lett volna több lehetőséged,de te nem foglalkoztál vele.

Ha indoklásnak azt írod le,hogy a lányod nem érezte jól magát a suliban mert bántották,kiközösítették akkor el fognak utasítani,és jogosan fognak megbüntetni,hivatkozva arra amit az elején írtam...

Nagyon sokat nem tudsz tenni,talán csak annyit,hogy bemész a gyámügyesekhez,és elmondod miért hiányzott a lányod ennyit...Ők talán annyit tudnak tenni az érdekedben,hogy csak pénzbírságban legyen részed,és a lányodnak újra kell járnia az évet..

De változatlanul azt mondom,hogy mint szülő nagyot hibáztál..Ilyet nem csinálunk,hogy mert rosszul érzi magát akkor nyugodtan lógjon..Hiszen nagyon sok diák van hasonló helyzetben mégis tudtak változtatni,lépéseket tenni..

2010. júl. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

: ma 22:43

Nem jó indok..

Jobban mondva akkor lenne jó indok ha még az elején lenne.Ugyanis rögtön el kellett volna vinni a gyereket pszichológushoz,és a tanároknak is szólni kellett volna,hogy mi a gond..68 napig semmit nem csinálni csak hagyni hogy kimaradjon a suliban az nem helyes..

Én is azt mondom mint a második író,hogy próbáljon meg az anyuka a gyámügyesekkel beszélni vagy azokkal akik a levelet küldték..Jobb esetben csak pénzbírságot kapnak..

Ja! Tapasztalatból írom,mert a húgom is rosszul érezte magát a suliban,és őt is kiközösítették..Anyu el is vitte több orvoshoz,és az orvosok tanácsára magán tanuló lett.Így végig vitte az általános iskolát,és nem lett hiányzása sem..A gyámügyesek is kint voltak,hogy minden rendben van-e otthon is..

19/N

2010. júl. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Engem is kiközösítettek,de ha hiányoztam volna,akkor csak rosszabb lett volna...Inkább kerestem magam mellé valakit akivel elvagyok a suliban,és velük meg nem törődtem,nehéz volt,de sikerült...Gondolom nem vetted észre időben a helyzetet....
2010. júl. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Már régóta küzdünk ezzel a problémával. A kislánynak az előző iskolában ugyanez volt, ezért kellett most évet ismételnie egy új iskolában. Nem tudom miért, valahogy mindig megtalálják és nem csak szülői elfogultságból mondom, hogy ő nem tehet róla. Félénk, zárkózott kislány, nem szeret barátkozni, de nem ellenséges. Ötös lett a bizonyítványa, átengedték a következő osztályba, nem szeretnénk újra megismételni. Már magántanuló, bár ez nehezen megy és újra azt akarják, hogy bejárjon. Akkor még nem volt az, lassan intézkedtek és nem volt szívem beküldeni, amikor folyton csak sírt és félt iskolába menni. Jár pszichológushoz és tudnak a helyzetről, de mégis küldtek egy ilyen levelet. Most nem tudom mit tegyek.
2010. júl. 8. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!